Novosađani nedorastao protivnik

Tomislav Pacak, Branimir Korać • nedjelja, 16.11.2008.

Košarkaši Cibone ubilježili su još jednu lepršavu i kvalitetnu partiju u NLB ligi te su s lakih 99:75 slomili otpor posljednjeplasirane Vojvodine. Treba istaknuti vrlo dobru partiju mladog Tomislava Zubčića koji je razveselio zagrebačku publiku, baš kao i cijela momčad...

Cibona je drugačija momčad nego proteklih sezona - svjedok toga nisu samo odlični nastupi u Euroligi već i "obični" susreti NLB lige. Dvoboji u kojima su se ponekada "cibosi" mučili (lani su od Vojvodine izgubili), ove sezone sve više postaju rutina za Perasovićevu momčad koja je odigrala punim angažmanom protiv Vojvodine i tako opet zadovoljila prisutne gledatelje. Njih oko 1.000 moglo je vidjeti pravi pristup u obrani i dovoljno atrakcija u napadu; šteta je tek što protivnik nije iziskivao nešto više od Cibone.

Odmah je domaćin otvorio utakmicu s brzih 8:1, no ponajviše zahvaljujući Fisheru gosti iz Novog Sada nekako drže priključak do kraja četvrtine. Jedini "Amer" u Vojvodini nastavio je sa svojim showom i u drugoj četvrtini, pa su se gosti približili na 29:27, nakon čega je Cibona konačno ubacila u višu brzinu u obrani i pobjegla protivniku do poluvremena.

Bijeg je započeo Troha, zakucavanjem se priključio Prkačin, pa je nakon Rozićeve trice za 36:27 Perasovićev bivši suigrač Zoran Sretenović bio prisiljen pozvati time-out.

Minuta odmora, međutim, nije previše pomogla gostima, razigrao se Calloway u redovima "Vukova" te je s tri njegove trice Cibona na poluvrijeme otišla u plusu od 14 poena (51:37).

Cibona je u drugom dijelu odmah nastavila gdje je stala i pokazala Vojvodini da nade u preokret - nema Razigrana je bila i bekovska linija Calloway-Kus, pridodao se i Andrić, a nemoć suparnika najbolje je ilustrirao Sretenovićev time-out u kojem je s klupe do kraja utakmice potjerao Marka Jovanovića.

Kada je postalo jasno da je Ciboni pobjeda u džepu, Perasović je dao priliku i onima koji manje igraju, uključujući Tomislava Zubčića koji je sjajno iskoristio prve minute ove sezone u NLB ligi.

Zubčić je u 12 minuta upisao devet poena, dva skoka, tri ukradene lopte i jednu asistenciju, pa je njegov nastup sigurno bio dodatni razlog za zadovoljstvo Perasovića, ali i navijača koji vole vidjeti domaće dečke u sastavu. Zubčić je pokazao veliki potencijal - ubacio je i tricu - a iako je jasno nedovoljno iskusan da bi pomogao Ciboni u europskim ispitima, ovakve utakmice odlična su mu prilika za "odrastanje".

Publiku je dobrim kontrama održavao budnom Calloway, pamtimo i odlično zakucavanje Prkačina, sve to dok rezultat više uopće nije bio upitan. Tko god je ušao s klupe dao je svoj doprinos rezultatu, a konačnih 99:75 govori dovoljno o odnosu snaga na parketu.

Na kraju je prvo ime Cibone sa 17 poena bio Calloway, a vrlo učinkoviti su s loptom bili Kus i Rozić sa po 12 poena. U dvoznamenkaste su ušli i Troha i Prkačin, dok je kod Vojvodine daleko najbolji bio Dejan Borovnjak s 32 poena i visokom realizacijom. Fisher se pridružio s 19, no Sretenović im nije našao pravu pomoć...