Olimpija pala u Sarajevu

Ante Jukić • nedjelja, 16.11.2008.

Vrlo zanimljivu košarkašku predstavu pružili su u subotu Bosna i Union Olimpija, u susretu 8. kola NLB lige. Uspješniji su na kraju bili domaćini, koja su tako došli do svoje treće pobjede u sezoni...

Početak dvoboja u Sarajevu nikako nije dao naslutiti da su Zmajčeki ni 48 sati ranije igrali dva produžetka u Istanbulu protiv Fenerbahčea. Olimpija je vrlo kvalitetno odigrala prvih 10 minuta, koje je okončala s +8 (25:17), ali je u nastavku utakmice došlo do, možemo reći očekivanog, pada u igri slovenske momčadi.

Bosna je na krilima Zimića, Ikonića i Ivanovića preuzela kontrolu utakmice u svoje ruke i otvorila si put do pobjede, no na kraju je ipak morala strahovati za istu, budući da Marko Milič tri minute prije kraja pogađa za 80:79 Olimpije. Pokazao se to kao "labuđi pjev" gostiju koji su do kraja postigli još samo pet poena, dok je razigrana Bosna odigrala kao u transu i slavila s konačnih 94:85.

Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bio je sjajni Ivan Ivanović, koji je ubilježio 28 poena, Kod gostiju, pak, za koje je devet poena zabio Damjan Rudež, boljima od ostalih pokazali su se Ilievski (25) i Milič (15).

Čast Slovenije u ovom kolu (osim Olimpije, poražena je i Krka) spasili su igrači Heliosa, koji su neočekivano lako svladali FMP. Gosti iz Železnika ravnopravni su bili samo u prvom poluvremenu, kojeg su okončali s "pola koša" prednosti u svoju korist, da bi u nastavku utakmice potpuno nestali s terena i omogućili domaćini drugu pobjedu u sezoni.

U konačnih 96:82 Heliosa čak 30 poena ugradio je Nicholas Jacobson, dok kod gostiju vrijedi istaknuti dobre role Samardžiskog (17) i Protića (16).

U posljednjem subotnjem susretu Hemofarm je bez problema na svom parketu svladao podgoričku Budućnost. Iako je ova utakmica, s obzirom na plasman momčadi na ljestvici, obećavala puno veću borbu, gosti su u igri bil samo prvih 10 minuta, nakon kojih je sve bilo u znaku domaćina.

Momčad iz Vršca na kraju je slavila s uvjerljivih 96:77, ponajviše zahvaljujući trojcu Krstović (18) - Mačvan (16) - Marković (16). Kod Podgoričana se, s 19 poena, istaknuo Dašić.