Novi Split osvojio i Novo Mesto

Bernard Jurišić • subota, 15.11.2008.

Košarkaši Splita CO ostvarili su i drugu gostujuću pobjedu u nizu. Nakon Novog Sada palo je i Novo Mesto, a "žuti" su pobjedom 86:79 skočili pred sam vrh ljestvice NLB lige...

Splitska košarkaška momčad još je jednom pokazala mentalnu snagu i karakter. Iako su 30 minuta bili u rezultatskom zaostatku protiv Krke u Novom Mestu, u posljednjoj četvrtini odigrali su odlično i ubilježili petu pobjedu u osam kola NLB lige. Konačno su dočekali toliko osporavanog Francuza Stephena Bruna, koji je Slovence potopio s čak šest trica.

Susret su domaćini otvorili s 13:5, a u 8. minuti imali su prednost od 18:7. Davor Marcelić koristio je svoje iskustvo protiv vanjske linije Splićana, a Krka je održavala goste na pristojnoj rezultatskoj udaljenosti sve do sredine druge četvrtine.

Krka je imala 34:25 u 15. minuti, no dvije trice Bruna i jedna Štembergera kreirale su splitsku seriju od 9:0 i izjednačenje dvije minute kasnije. Do poluvremena su se "žuti" držali u egalu, a domaćin je na odmor otišao s prednošću 45:42.

Tu minimalnu prednost Slovenci su držali sve do završnice treće četvrtine, a Grant je tu prednost minimizirao pogotkom za 58:57 u pretposljednjoj minutu treće četvrtine. Domaćin opet bježi na 64:57 i u zadnji period se ulazi sa splitskim zaostatkom od -5.

Nakon tri pogođena slobodna bacanja Štembergera za 64:62, domaćini posljednju značajniju prednost imaju u 33. minuti (66:62). Odlični Štemberger tricom dovodi Splićane u prvo vodstvo nakon samog starta u 35. minuti (66:67) i najavljuje ambicije "žutih" do kraja susreta.

Petrov izjednačuje na 70:70 u 37. minuti, ali onda kanonada Granta, Delaša i Bruna odvode "žute" na 71:78, dvije minute prije kraja. Domaćini se više nisu mogli vratiti, mirni Štemberger zadržao je splitsku prednost i novo veliko slavlje u žutom moglo je početi.

Stephen Brun je sa šest pogođenih trica i 22 poena bio prvi igrač susreta, ali završnicu je obilježio koncentrirani Siniša Štemberger. Kad se tomu pridoda 17 poena i 7 asistencija Eddiea Shannona, te 14 poena i čak 12 skokova Antonija Granta - jasno je da su splitski "žuti" potpuno zasluženo ubilježili još jedan gostujući trijumf.

U narednom kolu na Gripe stiže Cibona i već je danas jasno da će se u Splitu tražiti karta više.