Budućnost pobijedila Zadar

Sanja Čalić • petak, 21.11.2008.

U devetom kolu regionalne lige Zadrani su doživjeli i svoj treći gostujući poraz u ovom natjecanju. Bolja od Petrovićeve momčadi ovog je puta bila Budućnost koja je pobjedom zadržala maksimalni učinak na domaćem parketu (85:75)…

Vrlo izjednačena borba okarakterizirala je dvoboj Budućnosti i Zadra. Prva dionica većim je dijelom igrana po scenariju koš na koš, no valja spomenuti da je u šestoj minuti Zadar ostao bez Dixona koji je zaradio ozljedu. Najveća prednost koju je ijedna momčad uspjela postići u prvoj četvrtini bila je četiri poena, najprije Budućnosti, a potom i Zadra, no u drugu se dionicu ušlo s tek pola koša prednosti na zadarskoj strani (20:21).

Budućnost si je agresivnom obranom stvarala mogućnosti za kontru, te je preko Dragičevića i Bojovića postizala lake poene, dok su Zadrane predvodili Garnett šutom za tri poena i Ivanov pod košem. Domaća je momčad u 18. minuti došla i do pet poena prednosti, no Zadrani su promijenili obranu na zonu na koju se Budućnost teže adaptirala te su Petrovićevi igrači rezultat vratili u egal, a na odmor su, tricom Otaševića posljednjoj sekundi, domaći otišli s prednošću (42:39).

Iako su Zadrani u treću dionicu ušli serijom 9:0, Budućnost je vrlo brzo rezultat vratila u egal, a potom i preuzela konce susreta u svoje ruke. Seriju 9:1 predvodio je Simonović sa svojih sedam poena, a u prilog Budućnosti išla je i četvrta osobna pogreška kapetana Todora Gečevskog, čime je stvorila prednost od sedam poena (58:51) u 27. minuti. Minutu prije kraja dionice tehničku je pogrešku napravio i Hrvoje Perić, te je Budućnost koševima Otaševića u završnih deset minuta ušla s plusom od deset poena (65:55).

To je bila dionica koje je i presudila utakmicu, jer se Zadrani do kraja susreta nisu uspjeli vratiti u igru, dok je Budućnost predvođena raspoloženim Bojovićem (19 poena, dva skoka) i Otaševićem (17 poena, sedam skokova, sedam asistencija) sigurno koračala ka još jednoj pobjedi na domaćem parketu (85:75). U redovima Zadra najučinkovitiji su bili Ivanov (19 poena, deset skokova) i Gečevski (18 poena, devet skokova).