Neviđeno divljaštvo Marshalla

Bernard Jurišić • subota, 22.11.2008.

Derbi koji se dugo čekao potpuno je zasjenio na hrvatskim parketima neviđen divljački ispad Ciboninog Gvajanca Rawlea Marshalla. Tako je i potpuno zaslužena pobjeda "vukova" pala u drugi plan...

Događaj iz 25. minute hrvatskog derbija NLB lige nešto je što nikad nismo vidjeli na hrvatskim parketima, a teško će ga biti nadmašiti i u bogatoj Youtube kolekciji divljaštva na sportskim borilištima.

Cibonin gvajanski šuter Rawle Marshall, nakon jednog očito verbalnog sukoba s braničem Splita CO Sinišom Štembergerom, nekoliko je puta šakom u glavu udario splitskog igrača. Kad su se zajedno srušili na parket, Štemberger leđima, Marshall na koljenima iznad njega, Gvajanac ga je nastavio šaketati u glavu, sve do trenutka dok obje klupe nisu utrčale i na parket i uspjele skinuti potpuno poludjelog Marshalla sa Štembergera.

Štemberger je krvave glave ustao s parketa i pokušao uzvratiti, no suigrači su ga spriječili. Ono što je večeras napravio Marshall, u stilu boraca iz slobodne borbe, šokiralo je i domaću i gostujuću klupu, što se vidjelo na licima i igrača Splita CO, ali i Cibone. Srećom, na obje klupe bilo je dovoljno prisebnosti pa nije izbio širi sukob na parketu. Međutim, nevjerojatan - životinjski - ispad Marshalla nešto je o čemu će se još dugo pričati i što bi po svemu viđenom Ciboninom igraču moglo i trebalo donijeti višemjesečnu suspenziju.

Utakmica je bila prekinuta desetak minuta, Štemberger je krvave glave napustio parket i zaradio četiri šava, a na parket su utrčali i specijalci.

Nakon te 25. minute utakmica je u potpunosti izgubila smisao, momčadi su utakmicu nastavile s po 6 igrača, jer su klupe obje momčadi isključene zbog utrčavanja u teren. Posebno svjetlo na Marshalovo divljaštvo baca činjenica da je Cibona u trenutku njegovog ispada potpuno dominirala parketom, vodila 17 poena razlike, a na terenu i na krcatim tribinama tenzije su bile minimalne.

Što se same utakmice tiče, Cibona je sve riješila u pet minuta druge četvrtine. Serijom od 13:0, "vukovi" su s 28:38 otišli na 28:51, a na poluvremenu su imali čak 21 poen prednosti. Splićani su u prvom poluvremenu bili potpuno bez šuta (trica 0/14), a na 20 skokova Cibone "žuti" su odgovorili sa samo 6. Hrvatski Euroligaš autoritativno je riješio utakmicu i nastavio potvrđivati svoju visoku formu, a Splićani su prekinuli niz od tri uzastopne pobjede.

Nažalost, zaslugom Rawlea Marshalla o utakmici će se narednih dana najmanje pričati. 3.000 gledatelja u rasprodanoj dvorani na Gripama umjesto košarkaškog spektakla gledalo je neviđene slike uličnog nasilja i divljaštva...