Bilić otvorio golijadu

Borna Rupnik • subota, 06.12.2008.

Mate Bilić ponovno je bio strijelac za svoju momčad, ali nije uspio spasiti Sporting od uvjerljivog poraza, dok se Villarreal u zadnji čas uspio oporaviti od Getafeovog blitzkriega...

Getafe je u posljednja dva kola odnio bod s Nou Campa i sva tri iz sraza s Real Madridom, a večeras je polusatnim blitzkriegom zamalo šokirao gledatelje na Madrigalu i svladao Villarreal. Prednost gostima donio je Esteban Granero nakon samo deset minuta igre, a već u 17. minuti na 2:0 povisuje Javier Casquero.

Žuta podmornica niti tada ne reagira, te u 30. minuti prima još jedan pogodak, a dvostruki strijelac postaje Casquero. Međutim, tračak nade domaćinima vraća Robert Pires u 54. minuti, povećava ga Sebastian Eguren sedam minuta prije kraja, a nadu u jedan bod pretvara Giuseppe Rossi pogotkom za 3:3 samo dvije minute kasnije.

Mate Bilić otvorio je golijadu u Gijonu. Već nakon četiri minute naš je nogometaš u dresu Sportinga matirao Lea Franca na vratima Atletica iz Madrida, no Bilićevi se suigrači nisu dugo veselili - odmah u sljedećem napadu rezultat poravnava Sergio Aguero. Argentinska zvijezda nedugo prije predaha dovodi Atletico i u vodstvo.

U 55. minuti Urugvajac Diego Forlan zabija za 3:1, ali je Davidu Barralu trebalo samo pet minuta da smanji na 3:2. Ipak, domaći lov na izjednačenje iskoristio je Maxi Rodriguez i u 71. minuti smjestio loptu u mrežu za 4:2. Konačnih 5:2 djelo je ponovno Diega Forlana, a Mate Bilić odigrao je svih 90 minuta.

Atletico se ovom pobjedom na 24 sata izjednačio sa Sevillom, dok se Getafe bodovno poravnao s Bilićevim Sportingom na desetom mjestu ljestvice.