Primera División, 14. kolo, 07.12.2008, 21:00 h
Real Madrid 3:4 Sevilla
Sevilla

Sevilla smrznula Santiago Bernabeu

Borna Rupnik • nedjelja, 07.12.2008.

Titulu derbija kola zaslužio je subotnji ogled Barcelone i Valencije, no što se napetosti tiče u najzanimljivijem nedjeljnom ogledu puno su više pokazali Real Madrid i Sevilla. Konačnih 4:3 za Sevillu već na prvi pogled sugerira o kakvoj se utakmici radilo...

Ozljede su još uvijek glavni kriterij za sastavljanje momčadi Reala. Večeras na teren nisu bili u stanju istrčati Pepe, Diarra i Sneijder, ali niti Sevilla nije doputovala u najjačem sastavu. Njima je nedostajao najbolji napadač, Luis Fabiano, a mladi Diego Capel našao se na klupi.

Neki se gledatelji na Santiago Bernabeu još nisu niti udobno smjestili, a na semaforu je već pisalo 0:1. Pred Ikerom Casillasom iskrsnuo je Adriano i doveo Sevillu u vodstvo. Međutim, Raul je u 19. minuti po tko zna koji put ponovno izvukao Real iz problema i glavom zabio za izjednačenje. Asistenciju je nakon prekida upisao Guti.

Ipak, pokazalo se kako je Sevilla u Madrid došla otvoriti karte. Naime, već su u sljedećem pravom napadu ponovno bili efikasni: Renato ubacio u šesnaesterac, a tamo se najbolje snalazi Romaric i glavom smješta loptu iza Casillasa. Kombinacija Guti - Raul zamalo je odmah i uzvratila, ali kapetan Kraljevskog kluba ovaj put nije bio precizan.

Prilike za pogodak kasnije su propuštali Jesus Navas, Renato te Rafael van der Vaart, ali kad je red došao na Frederica Kanoutea, pogreške nije bilo. Šest minuta prije poluvremena reprezentativac Malija matira Casillasa iz sredine kaznenog prostora, te gosti na odmor odlaze s neočekivanih 3:1.

U nastavku je Bernd Schuster umjesto svog ponajboljeg pojedinca na terenu - Van der Vaarta - uveo njegovog sunarodnjaka Roystona Drenthea, ali i dalje su Andalužani bili ti koji su diktirali tempo. Dapače, Renato je ubilježio jedan pokušaj izvana, dok je Romaricov udarac u 60. minuti Casillas ovaj puta obranio. S druge je strane bezuspješno pokušavao samo Raul.

Bolje trenutke za Real najavio je udarac Arjena Robbena iz teške pozicije. A tada se Madriđani vraćaju u susret prije nego li su nogometaši Seville shvatili što ih je snašlo. Brzi protunapad povukao je Fernando Gago i pronašao Gonzala Higuaina koji prizemnim udarcem svladava Palopa, a odmah u sljedećoj minuti Gago se iz dodavača pretvara u strijelca i zabija za 3:3.

Dobru poziciju u kojoj su se igrači Reala tada našli pokvario je Robben zaradivši u 77. minuti drugi žuti karton zbog opasne igre. Vrhunac trilera zbio se pet minuta prije isteka vremena: Kanoute je poslao loptu pred sama Realova vrata, a tamo najbolje reagira Renato te iz vrlo velike blizine donosi sva tri boda Sevilli, koja se sada nalazi na trećem mjestu, i to upravo ispred Reala.