Eredivisie, 16. kolo, 19.12.2008, 20:45 h
AZ Alkmaar 2:0 Utrecht
Utrecht

Uhvatite AZ ako možete

Vedran Babić • petak, 19.12.2008.

Pobjedom nad Utrechtom od 2:0 u prvom susretu 16. kola Eredivisie, AZ je učvrstio vodeću poziciju na ljestvici i nastavio impresivan niz od 14 utakmica bez poraza...

Prošle sezone AZ je u potpunosti podbacio okončavši prvenstvo na skromnom 11. mjestu, no ove sezone čini se da je Louis van Gaal stvorio momčad sposobnu za osvajanje naslova. Dokazali su to i večeras protiv Utrechta u tzv. "maloj" utakmici s 2:0, što im je peta uzastopna pobjeda. Prvi pogodak postigao je najbolji strijelac lige Mounir El Hamdaoui već u 8. minuti. 24-godišnjem Marokancu rođenom u Rotterdamu to je 15. gol sezone. Pobjedu je u trećoj minuti sučeve nadoknade potvrdio Demy de Zeeuw.

Na ljestvici AZ sada ima 38 bodova, šest više od Ajaxa koji u nedjelju gostuje kod De Graafschapa. Isto tako, vodeća momčad lige na ovaj je način povećala broj utakmica bez poraza u nizu na 14 nakon uvodna dva kola u kojima nisu osvojili bodove.

Sutra su na rasporedu još tri utakmice 16. kola, inače pretposljednjeg u tekućoj godini. Petoplasirani Heerenveen gostuje kod Sparte, jedno mjesto lošiji NAC dočekuje borce za opstanak Vitesse, dok će Roda ugostiti Groningen.