Novi visoki poraz Pranjića

Vedran Babić • subota, 20.12.2008.

Bez mnogo "bure" protekla je subota na prvoligaškim terenima u Nizozemskoj. Jedino što posebno "odskače" od prosjeka su četiri pogotka Marcusa Berga u pobjedi Groningena protiv Rode 5:2. Danijel Pranjić i njegov Heerenveen poraženi su s visokih 4:1 kod Sparte, dok je NAC savladao Vitesse te najavio izlazak iz krize...

Nakon što su sredinom tjedna neslavno okončali svoju europsku kampanju porazom od 3:0 kod Kranjčarovog Portsmoutha, nogometaši Heerenveena opet su u gostima ostali praznih ruku. Ovoga puta, na putu do bodova ispriječila im se prava "domaćinska" momčad Sparte iz Rotterdama, koja je sve svoje ovosezonske pobjede ostvarila pred svojim navijačima.

Svi pogoci u večerašnjoj utakmici pali su u drugom poluvremenu. Erik Falkenburg je u 51. doveo domaćine u vodstvo, no već dvije minute potom Gerald Sibon poravnava rezultat. Ipak, do kraja utakmice Slot, Poepon i Rose postavljaju konačnih 4:1. Za poraženi Heerenveen Danijel Pranjić odigrao je svih 90 minuta.

Tri uzastopna poraza uz gol razliku 0:11 probudila su četvrtoplasirani NAC, koji je s 2:0 bio bolji od pretposljednjeg Vitessea. Utakmica je riješena u svega dvije minute, 47. i 48., kada su pogotke postigli Joonas Kolkka i Anthony Lurling. Gostima u nemogućoj misiji povratka u susret nije pomogao niti Ricky van Wolfswinkel, koji je samo nekoliko minuta kasnije zaradio drugi žuti karton i isključenje.

U posljednjem dvoboju večeri Groningen je na gostovanju kod Rode slavio s 5:2 i tako prekinuo neugodan niz od četiri poraza. Apsolutni junak bio je četverostruki strijelac Marcus Berg. Švedski reprezentativac sada je drugi strijelac lige s 13 pogodaka, a u cijeloj prošloj sezoni zabio je 18.