Štembergeru "iscurio" produžetak

Bernard Jurišić • subota, 20.12.2008.

Niz poraza košarkaša Splita CO nastavio se i u današnjoj utakmici protiv Hemofarma. Iako su vodili veći dio susreta, Splićani su poklekli u završnici, a povratnik Štemberger promašio je tricu za produžetak...

Peti poraz u nizu doživjeli su košarkaši Splita CO. U prvom susretu bez Slobodana Subotića na klupi, momčad Tea Čizmića dobro se nosila s Hemofarmom sve do završnih minuta. Oslabljeni za ozlijeđenog Granta, ali jači za povratnika Štembergera, Splićani su pali nakon što su gostima dozvolili nekoliko presudnih napadačkih skokova u zadnje dvije minute.

"Teško je ovako izgubiti"

Američki razigravač Splita CO Eddie Shannon teško je podnio današnji poraz. "Teško je ovako izgubiti. Igrali smo kod kuće, trebala nam je pobjeda nakon lošeg niza i napravili smo sve da dobijemo. Pobijedila je momčad koja je napravila manje grešaka."

Splitov trener Teo Čizmić imao je svoj debi na klupi "žutih". "Dok smo se držali dogovora bili smo u prednosti, no oni su se jako brzo adaptirali na našu igru. Upozoravali smo na njihov skok, posebno u napadu."

Trener gostiju Stevan Karadžić priznao je da je utakmica mogla završiti i drugačijim ishodom. "Imali smo puno problema s preuzimanjem, ali kad smo stisnuli obranu i skok, došli smo do prednosti. Na kraju je pobijedila sretnija, a ne bolja momčad večeras."

Nakon izjednačene prve četvrtine, u drugom periodu Brun i Shannon "izbombardirali" su koš gostiju. Francuz je ubacio pet trica, od kojih mu jedna nije priznata, Amerikanac dvije i u 17. minuti "žuti" su imali 35:28. Činilo se da će to biti druga dobra utakmica Bruna u splitskom dresu nakon one odigrane u Novom Mestu, no njegov se učinak do kraja susreta zadržao na tih 14 poena ubačenih u drugoj četvrtini.

Povratnik Štemberger odigrao je loše prvo poluvrijeme, vidjela se velika želja kod njega, ali i nervoza zbog koje je nerijetko forsirao i solirao. Svih 8 njegovih pokušaja u prvom dijelu završilo je van obruča, 10 ubačaja stiglo je u drugom poluvremenu.

Dok su trice služile Splićane (Brunu i Shannonu s dvije se priključio i Batina), bilo je i prednosti. U 29. minuti na semaforu je stajalo 54:48, no gosti su sve više dominirali pod koševima kako se bližio kraj.

U posljednjoj četvrtini teški centar Mačvan bio je neriješiva enigma za Splićane. Osim dobrog postavljanja i osjećaja za skok, vrlo je sigurno realizirao slobodan bacanja i pokazao Stipanoviću kako visina i masa nisu opravdanje za "drvenu ruku". Splitski kapetan danas je u jednom trenutku s linije slobodnog bacanja promašio - sve.

U posljednju minutu ušlo se s rezultatom 69:69, a Mačvan pogađa za 69:71. Batina promašuje tricu, Pavković realizira jedno bacanje za 69:72, a Splićanima ostaje 8 sekundi za zadnji napad. Štemberger je šutnuo s gotovo 8 metara, lopta je zaplesala unutarnjim rubom obruča, no ipak se od table odbila izvan njega.

Hemofarm je sretno pobijedio, a Splićani će na pobjedu protiv nekoga iz gornjeg doma NLB lige još pričekati. Nova prigoda bit će u utorak, kad na Gripe stiže Zadar.