Bez darova Slovencima

Tomislav Pacak, Vedran Attias • subota, 20.12.2008.

Predblagdanske aktivnosti odnijele su Ciboni dio gledatelja, no Vukovi nisu bili u raspoloženju darivanja protiv Heliosa - nakon dva gostujuća poraza, Cibona je upisala rutinsku pobjedu u regionalnoj ligi svladavši momčad iz Domžala s 85:64...

Subota prije Božića gledateljima vjerojatno nije najatraktivniji dan za gledanje najslabije momčadi u NLB ligi, pa bez obzira na ponovno otkrivenu ljubav Zagrepčana i Cibone ove sezone, Helios nije došlo pogledati više od 500 gledatelja. Ipak, Cibona je prisutnima pružila još jednu dobru predstavu i u potpunosti nadigrala goste te tako prekinula mali negativni niz od dva poraza.

Cibona je sjajno otvorila susret, ostavivši goste gotovo sedam minuta bez koša iz igre. Rozić i Vukušić započeli su s punjenjem koša Heliosa, a ni Mijanovičev time-out pri 11:3 nije puno promijenio odnos snaga na parketu.

Gosti su preko Žeraka postigli prvi koš iz igre tek pri rezultatu 17:5, što će dovoljno reći o Ciboninoj obrani, ali još više sterilnosti gostujućeg napada.

Cibona se, pak, krajem četvrtine okuražila s linije za tri poena, pa je s tri trice, dvije Kusove i jednom Vukušićevom, i općenito visokim postotkom šuta, odjurila na 30:16 i tako ostavila dojam da je utakmica riješena već nakon deset minuta igre.

Ipak, Slovenci nisu tako brzo odustali od bodova u Zagrebu, a Cibona nije momčad koja bilo kojeg protivnika može "otpuhati" nepotpunim angažmanom. Stale su Cibonine trice u nastavku, kod gostiju su se Žeraku priključili i vanjski igrači, pa su malo po malo "nagrizali" veliku Ciboninu prednost i na odmor otišli s ne tako strašnih -7 (44:37).

Perasović je odmor dobro iskoristio, pa je na parket Draženova doma opet izašla Cibona iz prve četvrtine. A protiv takve Cibone Helios - nema šanse.

Prkačin je prvi povukao u napadu, a kada su se gosti fokusirali na njega, Prka je kreirao za druge. Dobro je šuterski bio raspoložen Vukušić, priključili su se Calloway, Rozić i Longin, pa je novu minutu odmora Mijanovič bio prisiljen zvati pri rezultatu 57:44. Nije puno pomoglo, Prkačin je potvrdio veliku večer tricom, nadovezao se dobrim prodorom Kus, a četvrtinu košem s istekom vremena zaključio Longin za 66:48.

Ovoga puta opuštanja nije bilo, cibosi Heliosu nisu dopustili drugi povratak u utakmicu. Posljednji period igre odrađen je rutinski - do najvećih +22 Cibona je došla košem Homana, na kraju je završilo s +21.

Cibonu je s 20 poena predvodio Davor Kus, Vukušić je dodao 13 poena, a Calloway 12. Kapetan Prkačin je uz 10 poena skupio i pet asistencija i tri skoka, dok je goste predvodio Žerak s 12 poena i četiri skoka.

Cibona će prije Božića odigrati kod kuće još jednu utakmicu, u utorak je na rasporedu ogled s Hemofarmom. Tko je kupio poklone - nek' dođe u Draženov dom!