Zadrani bojažljivi izvan Višnjika

Martina Oštrić • nedjelja, 21.12.2008.

Zadar je upisao još jedan poraz u NLB ligi, ovog puta na gostovanju kod Vojvodine. Srbijanski klub do nova dva boda došao je rezultatom 73:65...

Vrlo lošu utakmicu Zadar je odigrao u gostima kod posljednjeplasirane momčadi lige. Hrvatski je predstavnik koševima Garnetta i Perića vrlo brzo preuzeo inicijativu u utakmici, te već nakon tri minute vodio rezultatom 13:3. Vodstvo od devet do 11 koševa prednosti variralo je sljedeće tri minute, kada domaći dolaze k svijesti te prvenstveno tricama Šutala i Ljubotine smanjuju zadarsku prednost.

U osmoj minuti uporni Vojvođani dolaze do četiri poena zaostatka, no koš Rančića odvodi Zadrane na 22:16, rezultat kojim je završila prva četvrtina.

Koševima siromašnu drugu četvrtinu tricom je otvorio Zdravković, te nagovijestio kako će se stvari na terenu ubrzo promijeniti. U sedmoj minuti nastavka Vojvođani poravnavaju rezultat, nakon čega Peković tricom odvodi domaćine u vodstvo. Lošu drugu četvrtinu Zadrani su ipak uspjeli izvući neriješeno, te se na odmor otišlo izjednačenim rezultatom 34:34.

Odmor je očito godio gostima, koji treću četvrtini započinju mini serijom 5:0, no nakon nesportske Ivanova domaći poravnavaju, a uskoro i prelaze u vodstvo. Loša obrana Zadrana omogućila je Vojvođanima lake poene, te već u petoj minuti Zadrani za domaćima kaskaju sedam poena. Ipak, tricom ponajboljeg igrača utakmice, Damira Rančića, te koševima Gečevskog Zadrani još jednom uspjevaju poravnati rezultat, te se na posljednji odmor odlazi rezultatom 53:53.

Posljednja dionica utakmice u kojoj je Zadar trebao napraviti sve što zna kako bi se kući vratio sa dva boda bila je katastrofalna. Prvi koš ugurao je Ivanov iz slobodnih bacanja tek u četvrtoj minuti, dok je prvi koš iz igre, kojeg su Zadrani postigli tek u šestoj minuti djelo Rančića. Za to vrijeme domaći su već ukucali 11 poena, i s deset komada viška takoreći su već imali pobjedu u džepu.

Ipak, Zadrani su se koševima Rančića i Stipčevića vratili u igru, i u sedmoj minuti došli na korak do poravnanja rezultata. Promašena slobodna bacanja Ivanova tricama su kaznili Šutalo, Bajić i Zdravković, dok je koš Roka Stipčevića samo donekle ublažio Zadrov poraz.

Na kraju utakmice dojam je da su Zadrani u Vojvodini pali bez ispaljenog metka. Loša obrana, neagresivan napad, isforsirane trice i previše promašenih slobodnih bacanja koštali su Zadrane dva boda koja mogu biti ključna za prolazak u finale NLB lige.

Damir Rančić sa 21 poenom najbolji je pojedinac Zadrana, dok ih je Rok Stipčević, koji je odlično otvorio utakmicu, pridodao još 17. Kod domaćih, najučinkovitiji je Šutalo sa 16 poena. Uz njega, vrijedi spomenuti još i Zdravkovića koji je upisao tri trice.