Zmajčeki nagazili Mrave

Borna Rupnik • subota, 20.12.2008.

Košarkaši Zagreb Croatia osiguranja novi su poraz u NLB ligi doživjeli u Ljubljani. U 13. kolu svladala ih je Olimpija (83:63), u utakmici u kojoj se pobjednik jasno nazirao od samog početka...

Naš trenutno najlošije plasirani predstavnik u regionalnoj ligi u Sloveniju je doputovao bez i dalje ozlijeđenog Jakova Vladovića, dok je Mario Dundović svih 40 minuta prosjedio na klupi. Izostanak prvog playmakera nije se mogao ne osjetiti u igri Mrava, a nažalost nitko drugi nije imao svoj dan.

Zagreb je na parketu Hale Tivoli izdržao samo četiri minute. Trica Petra Babića i polaganje Andreja Štimca anulirali su poene Mirze Begića i omogućili Mravima jedino vodstvo na utakmici (5:4). Međutim, dalekometni šut Vlade Ilievskog i mini-serija Mihe Zupana odvode Olimpiju na 12:5.

Do kraja prve četvrtine Zagreb je u utakmici držao samo Krunoslav Simon, ali niti on nije mogao spriječiti da Zmajčeki povećaju svoje vodstvo na 24:15. Za njihov napad naši košarkaši nisu pronašli obranu niti u nastavku susreta, dok je bitno nedostajao učinak Ante Tomića, koji je svoje prve koševe -ujedno i jedine u prvom poluvremenu -postigao tek u 14. minuti.

Na odmor se otišlo s golemih +19 za domaćine (51:32), a točku na i postavio je Jasmin Hukić, ubacivši Zagrebašima čak pet koševa u posljednoj minuti. Isti je igrač tricom otvorio i treću četvrtinu, u kojoj je naš predstavnik ipak došao do daha, te je na krilima Filipa Bašljana, Luke Drezge i Petra Babića počeo smanjivati zaostatak i dobio tu dionicu susreta rezultatom 22:14.

No, ako je na klupi Denisa Bajramovića i tinjala kakva-takva nada u preokret, u prvim minuta posljednje četvrtine ugasio ju Ilievski, čijim je koševima Olimpija ponovno pobjegla na nedostižnih 72:58. Posljednjih pet minuta dvoboja u Ljubljani bilo je više revijalnog karaktera, a bolje su ih iskoristili domaći igrači: Klobučar, Ožbolt i Golubović prednost zaokružuju na okruglih 20 koševa, a ta se razlika održala i do zvuka sirene koja je označila kraj.

U konačnih 83:63 najviše su ugradili Simon i Babić s po 11 koševa, a jedini je dvoznamenkasti bio još Bašljan. Tomić je ubacio sedam i dodao pet skokova, a među boljima bio je i Drezga s devet koševa. Razigrane i vrlo ujednačene Slovence predvodili su Franklin Robinson s 13 ubačaja, dok su po 12 dodali Golubović i Ilievski. Begić je postigao osam koševa i skupio devet skokova.

Zagreb CO je tako ostao na samo dvije pobjede u ovom natjecanju, uz koje ima i neugodnih 11 poraza. Union Olimpija se s omjerom od pet pobjeda i osam poraza nalazi na sedmom mjestu regionalne lige.