Gosti praznih ruku

Ante Jukić • nedjelja, 28.12.2008.

U prva dva susreta 15. kola NLB lige, odigrana večeras u Vršcu i Podgorici, pobjede su odnijele domaće momčadi...

Poraz od Cibone u prethodnom kolu nikoga u Vršcu nije učinio pretjerano nezadovoljnim, budući da su košarkaši Hemofarma i u toj utakmici dokazali da s pravom "pucaju" na jednu od četiri pozicije koje vode na Final Four. Na igračima Stevana Karadžića večeras je bilo ponoviti sve ono dobro iz tog zagrebačkom ogleda i 2008. godinu zaključiti još jednom pobjedom, ukupno 12. ovosezonskom. Protivnik trećeplasirane momčadi lige bila je sarajevska Bosna, koja je u dosadašnjem dijela sezone slavila šest puta.

Prva četvrtina utakmice u Vršcu dala je naslutiti laganu pobjedu domaćina. Već nakon deset minuta igre košarkaši Hemofarma su imali +14 (22:8), a kada su do poluvremena uspjeli još malo "podebljati" svoju prednost (46:25), nitko nije davao previše šanse gostima iz Sarajeva.

Ipak, Studenti su u nastavku zaigrali znatno bolje, tako da su 38. minuti, tricom Vučurovića, došli na samo četiri poena zaostatka, što je, pokazalo se na kraju, bilo i najviše što su u večerašnjoj utakmici mogli napraviti. U konačnih 79:74 Hemofarma najviše su poena "ugradili" Joksimović (21) i Božović (12), dok su kod gostiju iz Sarajeva najefikasniji bili Ikonić (18) i Ivanović (17).

U 13. kolu košarkaši novosadske Vojvodine iznenađujuće su pobijedili Zadar, čime su najavili bolje dane nakon užasnog starta sezone. Još jedan veliki korak u bijegu s dna ljestvice napravljen je ovotjednom pobjedom protiv Zagreba, a priliku za treće uzastopno slavlje Novosađani su imali u Podgorici, kod u posljednje vrijeme neuvjerljive Budućnosti. Crnogorska je momčad, naime, u večerašnji ogled s Vojvodinom ušla s tri uzastopna poraza, tako da je imperativ nesumnjivo bio na "leđima" igrača Dejana Radonjića.

Za razliku od dvoboja u Vršcu, gdje je prvo poluvrijeme igrala samo jedna momčad, prvih je 20 minuta u crnogorskoj prijestolnici proteklo u potpuno ravnopravnoj borbi. Igralo se uglavnom "koš za koš", a tek su za nijansu uspješniji bili domaćini, koji su na odmor otišli s tri poena prednosti (38:35).

Utakmica je definitivno prelomljena u trećoj četvrtini, koju su domaćini dobili s deset poena razlike, osiguravši si tako vrlo lijepu zalihu prije ulaska u posljednju dionicu. U njoj su košarkaši Budućnosti rutinski odradili posao i stigli do svoje devete pobjede u sezoni (82:68). Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Vladimir Micov, koji je ubacio 24 poena, a dobru je partiju pružio i Bojović (14). Kod gostiju su, pak, s 14 poena bolji od ostalih bili Borovnjak i Fischer.