Slovenci nemoćni protiv Srba

Zoran Zdelar • subota, 03.01.2009.

Klubovi iz Srbije ove su subote odnijeli pobjede u sva tri ogleda sa Slovencima, a najteže je bilo Crvenoj zvezdi...

Partizan je i dalje vodeći u NLB ligi nakon što su ubilježili novu pobjedu na gostovanju u Sloveniji, no gledatelji teško da mogu biti pretjerano zadovoljni s obzirom da je na utakmici palo ukupno tek 98 poena.

Kad su već košarkaši bili neefikasni, utakmicu je mogla spasiti tek neizvjenost, no čak ni toga nije bilo. Partizan je u Domžalama vrlo rano stigao do velike prednosti. Nakon prvih deset minuta igre gosti iz Beograda imaju prednost od čak 17 poena i tu je bilo jasno da domaćinu neće biti nimalo lako u preostale tri dionice.

Helios se u drugoj četvrtini malo trgnuo, no nisu ipak uspjeli smanjiti zaostatak već je on dodatno porastao za nekoliko poena, a iznenađenja nije bilo ni u drugom poluvremenu. Gosti su se u posljednjim minutama ipak malo opustili, pa je Helios minutu prije kraja uspio smanjiti zaostatak na osam poena, no iznenađenja ipak nije bilo.

Prvo ime utakmice je Heliosov Aljaž Janža s 15 poena, jednim skokom i dvije asistencije. U pobjedničkim redovima najraspoloženiji za igru bio je Aleksandar Rašić s 13 postignutih poena.

Crvena zvezda drži korak za Partizanom te su također upisali pobjedu s deset poena razlike. Pred svojom publikom uspjeli su svladati Krku. No, oni do nje nisu stigli nimalo lako. Krka je pokazala vrlo dobru i motiviranu igre te su stoga uspjeli pružiti sasvim dobar otpor te je u konačnici presudila individualna kvaliteta Zvezdinih košarkaša.

U prvom dijelu Krka je uspjela povesti, ali dobrom igrom na kraju su stigli tek do dva poena prednosti, što Zvezda do poluvremena izjednačava. U trećoj četvrtini domaćin se trgnuo i napokon dobro odigrao što im donosi prednost od deset poena, a to su uspjeli i zadržati s 13:13 u zadnjem dijelu.

Leroy Andre Owens Krki je donio 18 poena uz dva skoka, a tek malo slabiji bio je Zvezdin Jure Balažič sa 16 poena uz pet skokova.

Ni Union Olimpija nije uspjela slaviti u dvoboju s klubom iz Srbije. FMP u prvoj dionici stigao do ugodne prednosti, koja je do poluvremena ipak smanjena. No, FMP je u usponu forme i nisu dozvolili iznenađenje pred 1.000 svojih gledatelja. To ni ne čudi s obzirom da su u svojim redovima imali dva iznimno raspoložena igrača – Filipa Čovića s 22 poena i Dragana Labovića s 20 poena. U Olimpiji je najbolji bio Mirza Begić s 15 poena.