Sjajni Modrić asistirao i dirigirao

Marin Vuković • utorak, 27.01.2009.

Zahvaljujući sjajnom izdanju u prvom poluvremenu utakmice protiv Stoke Cityja, Tottenham je izborio visoku pobjedu i toliko potrebna tri boda, a jedan od najzaslužnijih za to je i igrač utakmice Luka Modrić. Portsmouth je ponovno poražen pred svojim navijačima, dok je Manchester United razbio West Bromwich Albion i ostao na vrhu Premiershipa.

Dugo Tottenham nije pokazao tako dobru igru kao što se to dogodilo večeras protiv Stoke Cityja. White Hart Lane nije navikao čak tri puta u jednom poluvremenu proslavljati pogodak, no ovaj put na to su ih natjerali njihovi miljenici.

Fantastičnu je utakmicu odigrao Luka Modrić, bez sumnje prvi igrač susreta, a svoje je odlično izdanje okrunio i asistencijom kod trećeg pogotka Spursa. Svih je 90 minuta odigrao i naš drugi reprezentativac Vedran Ćorluka, a svoje prve minute u dresu Tottenhama skupio je i novi vratar Carlo Cudicini.

Već u osmoj minuti domaćin je poveo golom Aarona Lennona koji se sjurio u šesnaesterac i poslao loptu kroz noge gostujućeg vratara, a u 21. minuti prednost je udvostručio Jermain Defoe.

Samo četiri minute kasnije Spursi su postigli i treći pogodak, na ubačaj Luke Modrića glavom je loptu u mrežu poslao Michael Dawson. Gosti su u nastavku utakmice uspjeli tek ublažiti poraz pogotkom Jamesa Beattieja.

Manchester United večeras je još jednom ispisao povijest, postavši prvom momčadi koja je u čak 11 uzastopnih utakmica uspjela sačuvati svoju mrežu. Večeras je s visokih 5:0 stradala posljednjeplasirana momčad lige West Bromwich Albion, a u mreži domaćina moglo se naći još toliko pogodaka.

Listu strijelaca otvorio je Dimitar Berbatov u 22. minuti, a pet minuta prije odlaska na odmor domaćinu je isključen Paul Robinson. Igračku nadmoć United je iskoristio samo par minuta kasnije i golom Carlosa Teveza na odmor odnio dva pogotka prednosti.

U drugom dijelu dva je pogotka dodao Cristiano Ronaldo, a jednoga Nemanja Vidić, čime je United zadržao čelnu poziciju na ljestvici i može mirno pratiti sutrašnji dvoboj Wigana i Liverpoola.

Sedmu utakmicu zaredom Portsmouth ne može do pobjede, večeras su ponovno poraženi pred svojim navijačima, ovaj put od zahuktale Aston Ville. U momčadi Portsmoutha, naravno, nije bilo ozlijeđenog Nike Kranjčara.

Jedini pogodak za goste postigao je debitant Emile Heskey, koji je prije nekoliko dana Wigan zamijenio Birminghamom. Villa je ovom pobjedom preskočila i Chelsea te se smjestila na treće mjesto i sa zanimanjem će pratiti sutrašnje susrete.

Sunderland je pogotkom Kenwynea Jonesa u 55. minuti svladao Fulham, koji polako ali sigurno tone prema donjoj polovici ljestvice.