Bundesliga, 19. kolo, 06.02.2009, 20:30 h
Arminia 1:1 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Hertha propustila prigodu za vrh

Petar Plevnik • petak, 06.02.2009.

Iako je pobjedom u Bielefeldu imala prigodu barem na 24 sata preuzeti vrh ljestvice, Hertha u prvom susretu 19. kola Bundeslige nije uspjela slomiti otpor Arminije...

Gosti iz Berlina u susret su ušli bez svog najopasnijeg napadača, ozlijeđenog Marka Pantelića, a čast nositi kapetansku traku Herthe u Bielefeldu imao je hrvatski branič Josip Šimunić.

Iako su domaćini prvi zaprijetili preko Katonga u petoj minuti, do vodstva su prvi stigli gosti i to na vrlo jeftin način. U 13. minuti vratar Drobny iz svog je 16-erca ispucao loptu ravno do Voronina, a Ukrajinac puca iz prve i pogađa za 0:1. Samo pet minuta kasnije isti je igrač umalo postigao i drugi pogodak, no njegov udarac završava na gredi Arminijina gola.

U trenucima kada se činilo da Hertha potpuno kontrolira susret, Arminia je pet minuta prije odlaska na odmor stigla do izjednačenja. Kučera je s desne strane ubacio u 16-erac gostiju, a na drugoj vratnici debitant u redovima gostiju, argentinski branič Cufre, zaboravlja na Wichniareka, što nekadašnji napadač Herthe koristi i glavom iz blizine pogađa mrežu nemoćnog Drobnya.

Izjednačujući pogodak osokolio je domaćine u nastavku, koji su bili nešto opasnija momčad, no ipak nedovoljno da ozbiljnije ugroze gol gostiju. Trener Herthe Lucien Favre pokušao je probuditi svoju momčad uvođenjem Marka Babića u igru, no do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Babić je na terenu proveo 26 minuta, dok su Josip Šimunić i Andre Mijatović odradili svih 90 minuta.