Petrić pocrvenio, HSV izgubio

Antonija Pavlić • subota, 07.02.2009.

Hrvatski je reprezentativni napadač Mladen Petrić u utakmici 19. kola Bundeslige protiv Karlsruhera, u 76. minuti zaradio izravni crveni karton i tako u veoma važnim trenutcima ostavio svoju momčad s igračem manje. HSV je susret na koncu izgubio, a Petriću zbog namjernog udaranja igrača s travnjaka predstoji i novčana kazna. Najzanimljiviji i pogotcima najbogatiji susret dana odigrali su pak na LTU Areni Bayer Leverkusen i Stuttgart, u kojem su bodovi zasluženo na koncu otišli gostujućoj momčadi.

HSV naših Ivice Olića, koji još odrađuje kaznu crvenog kartona glupo zarađenog na prijateljskoj utakmici protiv Hoffenheima, te Mladena Petrića, koji bi to današnjom gluposti tek trebao napraviti, u ovom se kolu sučelio 'pojačanom' Karlsruheu, u čijim je redovima svih 90 minuta odradio Dino Drpić. Donedavni je Dinamovac svoj posao čuvanja Mladena Petrića odradio odlično, glavna uzdanica Hamburgera nije imala nikakvih napadačkih rješenja, a nervozu i frustriranost najbolje je Petrić pokazao u 76. minuti, kada je, isprovociran, s travnjaka udario Engelhardta i tako si priskrbio izravni crveni karton.

Poveo je HSV pogotkom Guerrera u 7. minuti; rezultat na 2:0 povećao Benjamin sjajnim udarcem u lijeve rašlje u 48., da bi to vodstvo držao samo minutu, prije nego je Freis iskoristio ogromnu pogrešku Michaela Gravgaarda i poklonjenu loptu poslao iza Franka Rosta. Nedugo je potom rezultat u egal vratio Federico, da bi u samoj sudačkoj nadoknadi Freis drugi puta zatresao mrežu gostiju i donio tako svojoj momčadi možda i presudna tri boda u borbi za ostanak u društvu prvoligaša.

Najzanimljiviji i pogotcima veoma bogat susret, odigrali su i na LTU Areni, budući da se Bay Arena obnavlja, Leverkusen i Stuttgart. Gostujuća je momčad sjajno koristila svoju oružja iz kontranapada, te su domaćinima na taj načini zabili čak tri od četiri pogotka. Prvi od svoja dva pogotka na utakmici postigao je Mario Gomez već u 3. minuti i tako nagovijestio golovima bogat susret, koji se kao takav, sve do 50. minute, ipak nije pokazao.

Povećanje vodstva tako nam dolazi tek u spomenutoj 50. minuti, kada Hitzsperger iz kontranapada pogađa za 2:0. Šesnaest minuta kasnije Kiessling vraća Leverkusenu nadu u preokret neobranjivo pogodivši iz slobodnog udarca, da bi u furioznom narednom periodu susreta Stuttgartovi nogometaši pogodili još dva puta i tako riješili utakmicu. Počasni je pogodak, u svom debiju za momčad iz Leverkusena u posljednjim trenucima zabio i iskusni Charisteas, postavivši tako rezultat na konačnih 4:2.

Dvoboj koji je prije početka privlačio najviše pažnje, bio je onaj u Gelsenkirchenu između Schalkea našeg Ivana Rakitića, i Werdera. Epitet dvoboja dana nogometaši ove dvije momčadi, ipak, nikako nisu opravdali, u tvrdom je i teškom obračunu za jedan pogodak s(p)retniji bio domaći klub, kojemu je tri boda u 48. minuti nakon slobodnog udarca Farfana donio Benedikt Höwedes. Ivan Rakitić je odigrao 61. minutu, kada ga je zamijenio Orlando Engelaar.

Lider lige pak, Hoffenheim, nije uspio, ponovno, na gostovanju kod Borussije Monchengladbach osvojiti sva tri boda, iako je zahvaljujući jučerašnjem Herthinom kiksu i remiju s Arminijom zadržao vodeće mjesto na tablici. Monchengladbach je poveo krajem prvog poluvremena pogotkom Baumjohann, da bi prvo mjesto na tablici i jedan bod, pogotkom u posljednjim minutama susreta, gostima očuvao Wellington.

U preostala dva današnja susreta, Wolfsburg je dvama pogocima Edina Džeke u 21. i 85. minuti svladao Bochum, dok su Eintracht i Köln odigrali neodlučeno, 2:2 (Russ 33, Fenin 62'/ Novaković 57, 75).