Splitski komadić povijesti

Bernard Jurišić • subota, 07.02.2009.

Košarkaši Splita CO u utakmici koja bi mogla postati povijesna, pobijedili su slovensku Krku i preskočili je na ljestvici. Predvođeni odličnim novim Amerikancem Jamonom Gordonom, "žuti" su ostvarili osmu pobjedu u NLB ligi...

U utakmici koja bi mogla biti posljednja službena za splitski klub u maloj dvorani na Gripama, "žuti" su i drugi put ove sezone pobijedili Krku. I drugu partiju od dolaska odlično je odigrao Jamon Gordon, koji je doprinosom na obje strane parketa pokazao da će biti veliko pojačanje Splita CO u nastavku sezone.

Kad su "žuti" utakmicu otvorili s 10:0, činilo se da će potencijalni oproštaj od male dvorane biti začinjen laganim trijumfom. No, Krka nakon minute odmora uzvraća i stiže na 12:11. Neizvjesna bitka bila se u narednih 20 minuta.

Vezane vijesti

U 16. minuti gosti su i vodili (27:30), ali prvo poluvrijeme začinila su dva uistinu spektakularna zakucavanja novog ljubimca splitske publike. Jamon Gordon je bio iznimno agresivan u obrani, već do poluvremena skupio je 5 osvojenih lopti, a bio je i najbolji napadački adut "žutih".

Na otvaranju drugog poluvremena još je svijetlilo 41:41, no serija Gordona i Shannona odvela je Split na 52:42 u 27. minuti. Krka to više nije mogla stići, iako su se još jednom primaknuli (59:55) tricama raspoloženog Ingrama u zadnjoj četvrtini.

Utakmicu su splitski Amerikanci mirno priveli kraju, uz odličnu suradnju s Mariom Delašem, koji je susret završio s dvostruko-dvostrukim učinkom od 19 poena i 10 skokova. Gordon je minutu prije kraja izašao uz ovacije s tribina, a pobjedu je s dvije trice u zadnjoj minuti zapečatio i drugi novak Lee.

Splićani su se tako oprostili od male dvorane i posljednja dva domaća susreta protiv Bosne i Helosa odigrat će u novoj Spaladium Areni. Hoće li se u njoj zaista i zadržati, pokazat će vrijeme. Možda će današnji dan biti zaista komadić povijesti ovog (nekoć) velikog kluba.