Boci bodovi u finišu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 09.02.2009.

Nogometaši Boce Juniors otvorili su Clausuru sa stilom. Ischijina je momčad u 1. kolu golovima u zadnjih petnaest minuta slomila otpor Gimnasije Jujuy...

Utakmica je odigrana u nevjerojatno prijateljskoj atmosferi - nijednom igraču besposleni sudac nije niti zaprijetio da ću mu ga dati, a kamoli da mu je žuti karton doista i dodijelio - oportunistički je u zadnjih 15-tak minuta slavila Boca.

U izjednačenom meču raspoloženi je domaćin prijetio, ali vraćanje Roberta Abbondanzierija iz Španjolske odmah se u prvom kolu pokazalo punim pogotkom.

Bivši je Getafeov vratar u nekoliko navrata vrhunski reagirao, a pomogla mu je i prečka koja je u 4. minuti zaustavila udarac Calandrije. Boca je stisnula gas u finišu te golovima Noira u 74. i Viatrija u 83. minuti osvojila velika tri boda u gostima protiv momčadi koja će se mnogima ovdje na svom 23. de Agostu pokazati prevelikim zalogajem.

River nakon ponižavajuće Aperture (20.) ni Clausuru nije otvorio briljantno. Pred prepunim Monumentalom vodili su 2:0 (Cabral i Falcao) samo da bi usprkos igraču više cijelo drugo poluvrijeme prosuli prednost te Colonu dozvolili izjednačenje u doslovce zadnjim minutama (Prediger s 35 metara u drugoj minuti nadoknade).

Clausura, 1. kolo:
Gimnasia Jujuy - Boca Juniors 1:2, River Plate - Colon 2:2, Independiente - Velez 0:0, Lanus - Racing 3:1, Estudiantes - Rosario 0:0, Godoy - Banfield 1:1, Newell's Old Boys - Gimnasia La Plata 3:0, Argentinos Juniors - Arsenal 0:2