Odlični Banić nije bio dovoljan

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.02.2009.

22. kolo španjolskog prvenstva donijelo je nove nastušpe naših internacionalaca. Najbolje utakmice odigrali su Marko Banić i Stanko Barać...

Tau Ceramica nastavlja s pobjedama u španjolskom prvenstvu. U 22. kolu protivnik joj je bila Bruesa koja je upisala visok poraz 95:69. Gosti su se raspali nakon što su odigrali dobrih prvih deset minuta i Tau je lako slavio. Predvodili su ih Pete Mickeal s 23 poena i šest skokova i Sergi Vidal s 18 poena i osam skokova. Stanko Barać odigrao je dobru utakmicu i za 24 minute ubacio 11 poena uz osam skokova. Bruesu je predvodio Andy Panko sa 17 poena i pet skokova.

Bodove u gostima osvojila je Barcelona koja je slavila kod Zaragoze 85:78. Cijelim tijekom susreta Barcelona je kontrolirala rezultat i na kraju zasluženo slavila na krilima Jaana Carlosa Navarra koji je ubacio 17 poena te Frana Vazqueza koji je dodao 13. Kod domaćina 21 poen ubacio je Pablo Quinteros, a Andrija Žižić za sedam minuta ubacio je dva poena.

Real je uz dosta muke došao do pobjede na gostovanju kod Cajasola. Madriđani su slavili tek u produžetku 95:92. Gosti su se namučili, ali bodovi su ti koji se na kraju pamte, a na putu prema pobjedi vodili su ih Felipe Reyes sa 17 poena i 15 skokova te Louis Bullock s 26 poena. Marko Tomas za 20 minuta ubacio je pet poena. Domaćinu nije pomoglo niti 20 poena Duška Savanovića.

ViveMenorca naših Marija Stojića i Marina Baždarića upisala je težak poraz na gostovanju kod Pamese 87:56. Naši reprezentativci nisu se istaknuli, Stojić je ubacio osam, a Baždarić devet poena. Poraz su upisali i naši internacionalci u Bilbau. Granada je u gostima slavila 70:69 unatoč odličnoj igri Marka Banića koji je susret završio sa 16 poena. Drago Pašalić dodao je deset, a Damir Markota pet.