Novo razočaranje Lazija

Ivana Spahija • subota, 14.02.2009.

Odigrana su dva susreta 24. kola Serie A koja su ponudila dva remija s identičnim rezultatima. Lazio se osramotio pred domaćim navijačima uzevši tek bod slabašnom Torinu, a bolje se nisu proveli niti nogometaši Napolija, koji su izviždani kod kuće zbog podjele bodova s Bolognom...

Novo razočaranje upisali su nogometaši Lazija, Nebesko-plavi su na svom Olimpicu u lošoj predstavi pred domaćim navijačima uzeli tek bod fenjerašu Torinu u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Izabranici Delija Rossija furiozno su krenuli u sezonu i neko vrijeme nalazili se na vodećem mjestu na ljestvici, da bi u nastavku potpuno pali i lošim igrama razočarali navijače, ali i sami sebe udaljili od europskih ambicija.

Lazio bi se, ukoliko se nastave ovakvi kiksevi, mogao i za ozbiljno oprostiti od utrke za Europom. 11. mjesto Nebesko-plavih zvuči zabrinjavajuće, pogotovo uz činjenicu kako Rimljani olako gube bodove gotovo u svakom susretu. Utakmica na Olimpicu otvorena je šokantno po domaćine, u 35. minuti se tresla mreža Lazijeva vratara Muslere. Dabo je dobro pronašao Abatea, koji je odličnim udarcem izvana matirao domaćeg vratara i Torinu donio prednost od 1:0.

U nastavku su, kako se i očekivalo, nogometaši Lazija krenuli po izjednačenje, barem kako bi ublažili potpunu blamažu i upisali pozitivan rezultat protiv relativno slabašnog Torina. Želja im se ostvarila u 75. minuti kada je Siviglia uspio pronaći put do mreže gostiju i poravnati rezultat na 1:1. Tako je u konačnici i ostalo te Lazio ipak nije uspio doći do sva tri boda. Ovaj remi ne ide na ruku ni jednoj ni drugoj momčadi, Lazio se nalazi na 11. mjestu na ljestvici, dok se Torino i dalje nalazi na 18. mjestu, u zoni ispadanja.

Drugi susret dana, dvoboj Napolija i Bologne, također je završio podjelom bodova, i to identičnim rezultatom kao na rimskom Olimpicu. Ovo je također prilično iznenađenje 24. kola s obzirom na to da Napoli cilja na Europu, a Bologna je vrlo blizu dna ljestvice. Ipak, gosti iz Bologne uspjeli su istrgnuti bod Napoliju i održati živima nade u opstanak u prvoj ligi.

Što se utakmice tiče, riješena je u samo tri minute. Domaćini su prvi došli do vodstva u 19. minuti zahvaljujući pogotku Maggija, a tri minute kasnije tresla se i mreža Napolija. Di Vaio je stigao na jednu odbijenu loptu i pospremio je u mrežu za konačnih 1:1 iz ovog dvoboja. Nogometaši Napolija po završetku utakmice odslušali su salvu zvižduka sa stadiona San Paolo jer im je ovo tek drugi bod u dvije odigrane utakmice, što im je donijelo pad na sedmo mjesto na ljestvici. Bologna je i dalje na 16. mjestu.