Splićani četvrti u Beogradu, Zadar osmi

Bernard Jurišić • nedjelja, 15.02.2009.

Juniori Splita CO danas su izgubili i posljednju nadu u nastup na završnom turniru Eurolige u Berlinu. Porazom u utakmici za treće mjesto izgubili su prigodu da se nadaju "wild-cardu"...

Mladi košarkaši Splita Co izgubili su od Crvene zvezde 70:76 u utakmici za treće mjesto na juniorskom euroligaškom turniru u Beogradu. Tim su porazom Splićani ostali bez prigode da se barem nadaju jednom od dva "wild-carda" koje će dodijeliti ULEB za nastup na završnom turniru u Berlinu u svibnju.

Najbolji igrač "žutih" u utakmici za treće mjesto bio je Ante Baković s 19 poena, Luka Babić zabio je 15, Dino Jakoliš i Filip Najev po 11. Momčad Splita vodili su treneri Mladen Vušković i Marko Miličić.

S beogradskog turnira tako su se na završni turnir plasirale dvije srbijanske momčadi, FMP i Hemofarm, koji će u današnjem finalu odlučiti o pobjedniku turnira. Crvena zvezda kao trećeplasirana nada se "wild-cardu", jer će ULEB šestorici klubova koji su izborili plasman, pridodati još dva po svojoj odluci.

Na završnom turniru u Berlinu tako će igrati FMP i Hemofarm (Srbija), Gran Canaria i Unicaja (Španjolska), Montepaschi (Italija), Lietuvos Rytas (Litva), te dva kluba koja će naknadno odrediti ULEB.

Na turniru u Beogradu sudjelovali su i juniori Zadra, koji su u utakmici za sedmo mjesto izgubili od ruskog CSKA 56:77.