Sevilla prikovala Espanyol za dno

Borna Rupnik • nedjelja, 15.02.2009.

U posljednje dvije utakmice 23. kola Primere domaćini nisu imali previše razloga za slavlje. Espanyol se uspješno nosio sa Sevillom sve dok nije ostao s igračem manje, a Atletico je na svom terenu darovao bod susjedima iz predgrađa...

Espanyol je na svom terenu hvatao jedan od posljednjih vlakova za očuvanje prvoligaškog statusa. Nažalost po njih, u goste im je došla Sevilla, koja se bori za mjesto u Ligi prvaka i koja se željela iskupiti za neugodan prošlotjedni poraz od Betisa u gradskom derbiju (1:2). Ohrabrujući podatak za trenera Espanyola, Mauricija Pochettina, bio je i oporavak najboljeg igrača i strijelca Raula Tamuda, no on je utakmicu počeo na klupi.

Nakon početne prilike Luisa Garcije, bolje je ipak zaigrala Sevilla, ali Frederic Kanoute, Jesus Navas i Sebastien Squillaci nisu pronašli put do mreže Carlosa Kamenija. U 27. minuti s ruba kaznenog prostora svoj udarac okušava Ndri Romaric, ali Kameni brani.

Pred kraj prvog poluvremena ponovno je zaprijetio Luis Garcia, ali nije pogodio okvir gola Andresa Palopa. Isti je igrač propustio dobru priliku na otvaranju drugog poluvremena, a na njega su se ugledali suigrač Ferran Corominas te Sevillin Brazilac Renato i mladi Diego Capel. Ključni trenutak utakmice zbio se u 64. minuti, kada je zbog oštrog prekršaja drugi žuti karton dobio Espanyolov veznjak Milan Smiljanić. Nakon isključenja povremenog reprezentativca Srbije Sevilla je zagospodarila terenom.

Renatu se u 74. minuti ispriječila vratnica, a dva Romaricova pokušaja brani Kameni. Međutim, u 84. minuti spasa za Espanyol više nije bilo: loptu je iz sredine šesnaesterca u gol poslao neumoljivi Frederic Kanoute. Da će sva tri boda putovati u Sevillu potvrdio je opet Kanoute u posljednjoj minuti susreta. Njega je u Espanyolovom petercu pronašao Jesus Navas, a napadač iz Malija lijevom je nogom zaključio utakmicu.

Kolo su na Vicente Calderonu zatvorili Atletico Madrid i Getafe. Iako su gosti bili nešto razigraniji, radost domaćim navijačima donio je Urugvajac Diego Forlan u 33. minuti, kada je centaršut Grka Giourkasa Seitaridisa proslijedio iza leđa vratara Jacoba. Atletico je početkom nastavka umrtvio igru, a sva su se veća uzbuđenja do 79. minute događala pred vratima Getafea.

Tada Pablo Ibanez u kaznenom prostoru ruši Francisca Casquera, ali Juan Albin s 11 metara puca preko vratiju. No, Albin se za svoj promašaj iskupio dvije minute prije kraja, kada poslije udarca iz kuta glavom matira Lea Franca za 1:1.

Učinak novog trenera Abela Resina tako ipak nije ostao maksimalan, a njegova je momčad propustila dobru priliku za povratak u ravnopravnu bitku za ulazak u Ligu prvaka.