Marin Vuković • subota, 21.02.2009.

Iako je Portsmouth na gostovanju kod Stoke Cityja poveo pogotkom Nike Kranjčara, samo nekoliko minuta bilo je dovoljno domaćinu da preokrene rezultat u svoju korist, a potom autogolom ipak pokloni bod Portsmouthu. U ostalim utakmicama 26. kola vidjeli smo neuobičajeno slabu efikasnost, dvije od četiri utakmice završene su bez pogodaka, a ponovno je svoje navijače razočarao Arsenal.

Pogodak Nike Kranjčara na gostovanju kod Stoke Cityja mogao je Portsmouthu donijeti drugu uzastopnu pobjedu, no problemi koji Mornare prate kroz cijelu ovu sezonu ponovno su izašli na površinu. Ubrzo nakon vodećeg pogotka došlo je do pada koncentracije i pogrešaka u obrani, ali je Portsmouth na kraju ipak došao do sretnog boda.

Naš reprezentativac odigrao je 89 minuta utakmice na stadionu Britannia, nakon čega je zamijenjen Kanuom, i ponovno je bio među boljim pojedincima u momčadi Portsmoutha. Prilično slaba i lako zaboravljiva utakmica u posljednjoj je četvrtini oživjela s čak četiri pogotka, po dva u mreži oba protivnika.

U 75. minuti David Nugent je lijepo asistirao Kranjčaru koji je poslao loptu pored nemoćnog Thomasa Sorensena, no već u sljedećih nekoliko minuta uslijedio je potpuni preokret. James Beattie je prvo iskoristio udarac s bijele točke, a potom iz prilično dvojbene pozicije donio vodstvo Stoke Cityju.

Svu svoju okrutnost nogometna igra je još jednom pokazala u posljednjoj minuti utakmice kada se udarac Hermanna Hreidarssona odbio od Ryana Shawcrossa i odsjeo u mreži Stoke Cityja za konačnih 2:2.

Ruski reprezentativac Andrej Aršavin odigrao je svoje prve minute u dresu Arsenala i svojim se navijačima na Emiratesu predstavio u vrlo dobrom svjetlu, ali je Arsenal ponovno ispustio važne bodove i propustio značajnije se približiti Aston Villi i mjestu koje vodi u Ligu prvaka.

Tipična dominacija Topnika ni ovaj put nije bila dovoljna za barem jedan pogodak u mreži protivnika, pa je veliki bod otišao put Sunderlanda. Po prvi put od 2005. godine Arsenal je tri uzastopne utakmice odigrao bez pogodaka, čime je otvorio vrata Evertonu da se dodatno približi petom mjestu i do kraja sezone možda izbaci Topnike iz svih europskih natjecanja.

Kao i u Londonu rezultatom 0:0 završen je sraz Middlesbrougha i Wigana, dok je Bolton na svom stadionu došao do bodova pobjedom nad West Hamom. Matthew Taylor i Kevin Davies su pogocima u desetoj, odnosno 11. minuti donijeli veliku prednost domaćinu, a pola sata prije kraja poraz je ublažio Scott Parker.