Premiership, 26. kolo, 23.02.2009, 21:00 h
Hull City 1:2 Tottenham
Tottenham

Modriću asistencija, Tottenhamu pobjeda

Marin Vuković • ponedjeljak, 23.02.2009.

U posljednjoj utakmici 26. kola Premiershipa Tottenham je sa stadiona Kingston Comms u Hullu odnio zlata vrijedne bodove zahvaljujući pogocima Aarona Lennona i Jonathana Woodgatea, a novu je asistenciju u svoj životopis upisao Luka Modrić.

Tottenham je na gostovanju kod Hull Cityja upisao iznimno bitnu pobjedu u utrci za očuvanje prvoligaškog statusa. Pogocima Aarona Lennona i Jonathana Woodgatea londonska je momčad na kraju slavila s 2:1, premda je i u ovoj utakmici pokazala slabosti koje su je toliko puta ove sezone koštale bodova.

Oba naša reprezentativca odigrali su svih 90 minuta utakmice i pokazali vrlo dobru igru. Luka Modrić je upisao asistenciju kod prvog pogotka Spursa, a pogotku Vedrana Ćorluke u drugom se poluvremenu ispriječila greda.

Nakon kratko izvedenog kornera u 17. minuti lopta je došla do Modrića, koji je potom preciznom loptom na rubu kaznenog prostora uposlio Lennona, a ovaj odmjerenim udarcem svladao domaćeg vratara.

Veselje Spursa trajalo je tek desetak minuta, a tada se prekid još jednom pokazao nerješivom zagonetkom za gostujuću obranu. Hull je izborio korner nakon kojeg je Carlo Cudicini loše intervenirao, a iz neposredne blizine Michael Turner donio izjednačenje domaćinu.

U drugom poluvremenu u strijelce se mogao upisati i Ćorluka, nakon ubačaja Modrića iz slobodnog udarca njegov udarac glavom zaustavila je greda.

Bodove i vrijednu pobjedu Spursima pet minuta prije kraja utakmice donio je Woodgate, dočekavši ubačaj Assou-Ekottoa u kaznenom prostoru Hulla i glavom poslavši loptu u nebranjeni dio mreže.

Ovom pobjedom Tottenham je na ljestvici napravio skok od dva mjesta i sada zauzima 14. mjesto, pet bodova iznad zone ispadanja. Hull City nakon bajnog jesenskog dijela sezone pada u sve veću krizu, posljednji put slavili su u studenom prošle godine i sada se nalaze samo jedno mjesto i jedan bod iznad svojih današnjih protivnika.