Spremili ražanj, a zec u šumi

Maja Giljanović • subota, 21.02.2009.

Nisu izgubili, ali su travnjak Stade des Alpesa napustili pognutih glava. Parižani su, naime, u Grenobleu iskamčili samo bod...

PSG je i drugu utakmicu protiv Grenoblea propustio ubilježiti prvu pobjedu u povijesti njihovih međusobnih utakmica. Baždarevićeva je momčad usred Pariza slavili 1:0, a kako je Grenoble druga najlošija momčad što se rezultata pred vlastitim navijačima tiče - slabiji je samo zadnji Le Havre - navijači su i prije prvog sučevog zvižduka upisali fiks 2.

Osobito uzimajući u obzir odličnu partiju koju je Le Guenova momčad odigrala u Kupu UEFA protiv Wolfsburga (2:0). Bodovi u Grenobleu bili su ekstra bitni jer Lyon je bio na četiri boda razlike prije 25. kola, a večeras ga je put odnio u Nancy gdje tradicionalno dobro prolazi.

Parižani su preuzeli inicijativu od samog početka, ali više od 0:0 nisu uspjeli iskombinirati. Prijetili su u prvom redu Sessegnon i Hoarau, ali Wimbee je svaki put sjajno reagirao s tim da smo dojma da je sudac grubo pogriješio u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena kada je start Vitakića na Sessegnonu procijenio čistim.

Lyon je sada odmaglio na šest bodova jer Lavovi nisu propustili potvrditi svoju supremaciju na Marcel-Picotu. Tri dana prije prve utakmice osmine finala Lige prvaka sedmerostruki je uzastopni prvak golovima Crisa u 18. i Benzeme u 90. minuti i osmi put otkada se Nancy 2005. vratio u Le Championnat ostavio Correinu momčad bez pobjede (sedam pobjeda i remi).

A nije da nisu mogli spasiti bod. Dok su još gubili samo 1:0 Hadji je, međutim, u 51. minuti dozvolio Llorisu da mu obrani jedanaesterac, a niti Feret nije uspio odbijenu loptu poslati iza leđa francuskog reprezentativca.

Nantes s hrvatski reprezentativcem Ivanom Klasnićem u igri od prve do 74. minute nije uspio zaustaviti prosipanje bodova na svom terenu. Na Beaujoireu su, naime, u 12 utakmica osvojili samo 14 bodova. Ovog puta im je taj 14. bod spasio Bekamenga koji je u 44. minuti poništio vodstvo Deroina. Kanarinci su i 10. put protiv Caena ovdje izbjegli poraz, ali nisu se ni oni pretjerano "omastili" bodovima - peti im je ovo međusobni remi.

Neriješeno su odigrali i Toulouse i Valenciennes, dok je golovima Kahlenberga u prvoj i Birše u 76. minuti Auxerre slavio u gostima protiv prežaljenog Le Havrea (Lesage) te je Sochaux golovima Sverkoša u 66. i Erdinga u 90. preokrenuo u gostima protiv Lorienta (Gameiro).

Le Championnat, 25. kolo:
Nancy - Lyon 0:2, Grenoble - PSG 0:0, Toulouse - Valenciennes 0:0, Lorient - Sochaux 1:2, Le Havre - Auxerre 1:2, Nantes - Caen 1:1