Lille 2:1 Monaco
Monaco

Leko i Šimić potonuli i u Lilleu

Maja Giljanović • nedjelja, 22.02.2009.

Jerko Leko koji je zbog "dugog jezika" zaradio žuti i Dario Šimić odigrali su svih 90 minuta, a Nikola Pokrivač je zbog suspenzije propustio 11. ovosezonski poraz njihovog Monaca. Marko Marić, pak, zbog ozljede pete nije sudjelovao u 11. pobjedi svog Lillea...

Lille je na Metropoleu protiv Monegažana ubilježio prvu pobjedu nakon 1995. godine, a trijumf protiv Monaca vratio ga je u samu žižu Le Championnata - Garcijina je momčad šesta s devet bodova manje od vodećeg Lyona, ali za drugoplasiranim PSG-om zaostaje samo tri, Marseilleom i Toulousom samo dva i Bordeauxom samo bod.

Monaco je s druge strane u sve nezavidnijoj poziciji. Bivši finalist Lige prvaka je 12., a Saint-Etienneu koji je ispod crte bježi samo četiri boda.

Ricardovi su igrači u zadnjih devet utakmica - od 7. prosinca - ubilježili jednu jedinu pobjedu (Grenoble), a ovo večeras im je peti poraz.

Obraniak je u 12. minuti devetim ovosezonskim golom doveo Lille u vodstvo, a nakon što je izjednačenje Alonsa pet minuta poslije spriječila stativa i nakon isključenja Argentinca u 66. minuti, izgledalo je da će mreže u preostalom periodu utakmice mirovati.

Nisu - Dumont je u trećoj minuti nadoknade podebljao na 2:0, a Adriano je minutu kasnije pronašao put iza leđa Malickog - krajnji ishod je, međutim, ostao nepromijenjen.