Kiks Marseillea

Maja Giljanović • nedjelja, 22.02.2009.

Marseille je propustio iskoristiti PSG-ov samo bod protiv Grenoblea. Bivši je europski prvak, naime, na svom Velodromeu i sam kiksao te propustio preuzeti drugo mjesto u Le Championnatu...

Marseille je samo tri dana nakon neugodnog iznenađenja u Kupu UEFA - Geretsove je igrače u prvoj utakmici 1/16 finala usred Velodromea dobio Twente (1:0) - još jednom propustio pred svojih 49.000 navijača osvojiti bod(ove).

Samo remijem protiv Le Mansa zaostaju sedam bodova iza Lyona, a bod iza Parižana s tim da se nisu uspjeli odvojiti ni od Toulousea ni od Bordeauxa - s Ljubičastima su izjednačeni na 45 bodova, a Žirondincima bježe bod.

Peta ligaška pobjeda u zadnjih šest utakmica - izgubili su samo od Sochauxa - Marseilleu je izmakla protiv sada 15. momčadi Le Championnata. Le Mans je prezadovoljan bodom - drugim na Velodromeu u povijesti - a zamalo im je uspjelo prirediti totalan urnebes.

Mandanda je, međutim, vrhunskim refleksom skinuo udarac Lamaha u 29. minuti. Olympique doduše je pritiskao svih 90 minuta, ali probiti Pelea nisu uspjeli ni Zenden (stativa u 49.) ni Taiwo (55.) ni Niang (65.).

Hladan tuš je na Geoffroy-Guichardu navijačima i igračima Saint-Etiennea priredio Fernando Cavenaghi. Argentinac je, naime, 13. golom u sezoni izjednačio minutu prije kraja utakmice.

Saint-Etienneu su tri boda bila imperativ - 18. su i Ligue 2 sve je realniji posljedica sezone u kojoj su u 25 kola ubilježili samo sedam pobjeda. Bordeaux nije protivnik za vađenje, ali je u zadnje vrijeme upao u manju krizu rezultata - poraz od Marseillea i remiji protiv Grenoblea i Galatasaraya u Kupu UEFA (0:0 na Chaban-Delmasu) - dok su Les Verts pregazili Olympiakos u Pireju (3:1) i ispunili se optimizmom.

I vodili su Perrinovi igrači golom Matouidija u 53. minuti te još propustili "mali milijun" šansi odlijepiti se - Machada je primjerice zaustavila stativa, a u 79. je Bayal Sall promašio nemoguće i loptu s niti dva metra poslao u nebesa.

A da "stručnjaci" poentiraju "ofucanom" frazom "promašaji su im se morali obiti o glavu" pobrinuo se Cavenaghi u 89. minuti.