Liga prvaka - Glavna runda - grupa 4, 5. kolo, 25.02.2009.
GOG

I bez playmakera Kiel ostaje neporažen

Goran Markuš • četvrtak, 26.02.2009.

Iako niti jedan od trojice Kielovih playmakera, Nikola Karabatić, Stefan Lovgren i Vid Kavtičnik, sinoć nije izašao na teren Kiel je ostao neporažen pobijedivši posljednju momčad skupine 4, GOG Svendborg...

Kad na teren izlazite bez ijednog playmakera osjećaj zasigurno nije ugodan, no više od 10000 vjernih navijača natjeralo je igrače Kiela da zaborave na probleme i koncentriraju se na sam susret. Ipak, prilično loša obrana i dosta grešaka u napadu gosti na čelu sa Fredrikom Raahauge Petersonom (6 golova) i Davidom Kristoffer Moen Klevenom (6 golova) mudro koriste i na odmor se odlazi kod rezultata 20:20.

Samo 15 minuta u nastavku trebalo je domaćinima da sve probleme ostave iza sebe i osiguraju novu pobjedu. U tom periodu samo su tri lopte prošle iza sjajnog Thierryja Omeyera što najbolje iskorištava Filip Jichta koji i sa gripom zabija 12 golova. Iako se GOG pokušao vratiti Kiel ništa nije prepustio slučaju čemu je u korist išao i crveni karton Moen Klevena.

"U prvom poluvremenu odigrali smo katastrofalnu obranu što su igrači GOG-a znali iskoristiti. Ipak, sjajan Omeyer u nastavku nam vraća sigurnost u obrani, a Jichta naplaćuje dug za još jednu sjajnu pobjedu", nakon susreta izjavio je trener Kiela, Alfred Gislasson.

Niti trener Svendborga, Ulf Schefvert nije bio nezadovoljan viđenim: "Ponosan sam našim sjajnim prvim poluvremenom. U nastavku Kiel je odigrao na višoj razini, a naš umor nije nam dopuštao da ih pratimo."

Već danas na rasporedu su nova dva susreta Lige prvaka, a nama zanimljiviji zasigurno je onaj između direktnih protivnika CO Zagreba za drugo mjesto u skupini, Lowena i slovenske Pivovarne Laško.