Eredivisie, 25. kolo, 27.02.2009, 20:45 h
PSV Eindhoven
PSV Eindhoven 2:3 Heerenveen
Heerenveen

Vedran Babić • petak, 27.02.2009.

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić bio je junak večerašnje utakmice 25. prvenstvenog kola nizozemske lige, u kojem je preciznim udarcem s bijele točke u samoj završnici donio sva tri boda svome Heerenveenu protiv PSV-a...

Susjedi na ljestvici i "blizanci" po bodovima (45) sastali su se u Eindhovenu pred 34 tisuće gledatelja u Phillips Areni u sklopu prve utakmice 25. kola. Petoplasirani Heerenveen poveo je u 15. minuti pogotkom 19-godišnjeg Brazilca Paula Henriquea, da bi jedno mjesto bolje rangirani PSV uzvratio i preko Balazsa Dzsudzsaka (27.) te Timmyja Simonsa (31.) preokrenuo rezultat.

Na 2:2 početkom nastavka izjednačava ponovno Henrique. PSV je do kraja utakmice krenuo po sva tri boda nakon što su u igru ušli Koevermans i Lazović, no umjesto pobjede domaći nogometaši dobili su poraz.

U prvoj minuti sučeve nadoknade Jason Culina zaradio je izravni crveni karton zbog prekršaja u šesnaestercu, a najstrožu kaznu precizno je izveo Danijel Pranjić, matiravši Andreasa Isakssona za veliko slavlje gostiju, koji su sada s 48 bodova pretekli PSV. Najboljem strijelcu Heerenveena to je 15. prvenstveni pogodak.

Branitelji naslova su pak prekinuli seriju od 13 utakmica bez poraza te će u nastavku prvenstva imati težak posao u osiguravanju jednog od četiri mjesta koje vode u playoff za 3. pretkolo Lige prvaka, premda ispred šestog Groningena imaju pet bodova viška.