AZ na krilima Pellea

Vedran Babić • subota, 28.02.2009.

Lider nizozemskog prvenstva, AZ, nastavio je s impresivnim igrama te je u 25. kolu s rutinskih 3:0 porazio Groningen i produljio svoj niz utakmica bez poraza, koji je dosegnuo brojku od 23...

Ako nastavi u ovakvom stilu, momčad AZ-a neće dugo čekati na potvrdu naslova prvaka Nizozemske. Momčad Louisa van Gaala nadigrala je šestoplasirani Groningen i upisala 13. pobjedu u posljednjih 14 utakmica! Prva dva pogotka zabio je Talijan Graziano Pelle, a na konačnih 3:0 povisio je šest minuta prije kraja Moussa Dembele.

S ovom, ukupno 20. pobjedom u prvenstvu, AZ ima 12 bodova prednosti (63-51) ispred drugoplasiranog Twentea, koji sutra dočekuje Den Haag.

Sparta je na gostovanju kod NAC-a opravdala status jedne od najlošijih momčadi po gostujućem učinku, izgubivši 3:1. Boukhari, Penders i Feher su zabili za domaćine, dok je Ruud Knol vlasnik jedinog pogotka Sparte.

Velika kriza za Willem II se nastavlja. Klub iz Tilburga večeras je upisao šesti poraz u nizu i čak 11. u posljednjih 13 utakmica. S 3:0 deklasirala ga je jedina momčad koja do ovoga kola nije znala za pobjedu u gostima, Heracles. Dva gola je postigao Everton, a jedan Ricky van den Bergh.

Derbi začelja pripao je Rodi, koja je iskoristila prednost domaćeg terena te s 3:1 protiv De Graafschapa ostala na 16. mjestu s dva boda manje od Den Haaga. Domaćine je u vodstvo doveo već u sedmoj minuti Kris De Wree, a izjednačio je u prvoj minuti nastavka mladi izraelski napadač na posudbi iz Chelseaja, Ben Sahar. Tri boda Rodi ipak donose Andres Oper i Marcel de Jong.