Realu dovoljno i pet minuta

Borna Rupnik • subota, 28.02.2009.

25. kolo španjolske Primere otvorila je Sevilla pobjedom u Bilbau, a Espanyol nakon skalpa Barcelone nije uspio uskratiti bodove i drugom španjolskom velikanu, Realu iz Madrida...

Sevilla je s vrućeg gostovanja u Baskiji odnijela sva tri boda. Pred prepunim tribinama San Mamesa domaći Athletic poveo je u 26. minuti, kada Igor Gabilondo koristi gužvu nakon udarca iz kuta i nesmotrenost gostiju iz Andaluzije.

Međutim, Sevilla je bolju igru protiv nepotpune baskijske momčadi, čiji je trener Joaquin Caparros odmarao nekolicinu prvotimaca za polufinale Kupa kralja koje je na rasporedu u srijedu, okrunila izjednačenjem šest minuta prije poluvremena. Frederic Kanoute demonstrirao je izvrsnu kontrolu lopte prije nego što ju je poslao iza leđa nemoćnog Armanda.

Isti je igrač bio strijelac drugog, pobjedonosnog pogotka. Dodavanje Romarica primio je na rubu kaznenog prostora i odmjerenim udarcem postavio konačnih 2:1 za Sevillu te osigurao svojoj momčadi vrijedno i zasluženo slavlje. Andalužani su tako zadržali svoje treće mjesto na tablici.

Čak i ako ispadnu iz prve lige, nogometaši Espanyola moći će se tješiti da su učinili sve u svojoj moći da onemoguće gradskom rivalu osvajanje naslova prvaka. U prošlom su kolu ukrali bodove na Camp Nou, a večeras su Barceloninom najvećem konkurentu, Realu iz Madrida, pružili tek dostojan otpor.

Kraljevski klub je u čvrstom i izjednačenom dvoboju Espanyolu presudio u samo pet minuta. Sredinom drugog dijela Guti je majstorski izveo slobodan udarac s gotovo 25 metara i pogodio gornji lijevi kut vratara Kamenija.

Novi veliki korak prema Barceloni, koja Realu barem do sutra bježi samo četiri boda, potvrdio je Raul u prvoj sljedećoj opasnoj akciji. Kapetan madridske momčadi preciznim je udarcem zabio za nedostižnih 2:0 i ostatak je utakmice bio samo rutinsko odrađivanje posla za Juandea Ramosa i njegove nogometaše.