Međimurje 37:30 Osijek
Osijek

Utakmica za oporavak

Ivana Strahija • nedjelja, 01.03.2009.

Nakon što su u prošlom kolu Čakovčani ubilježili 10. prvenstveni poraz, Uprava je pred igrače postavila imperativ pobjede, a prijetnja je očito upalila.

Perutnina Pipo IPC – Osijek Elektromodul 37:30 (20:12)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 200
Suci: Cepanić (Turčin), Jeftić (Varaždin)

Perutnina Pipo IPC: Arnaudovski 13 (2), Crnić 6, Varga 5, Barić 3, Balog, Lesjak, Petek, Turk, Mesarić 6, Pašalić 2, Herman, Čavar 2

Obrane: Sladoljev 11, Lončar 2
Sedmerci: 2/3
Isključenja: 4 minute

Osijek: Mišić 6, Oroz, H. Kordi 1, Račjević 2, I. Kordi, Androš 2, Jurić 8 (4), Tomas 5, Lojančić, Šikić, Tomašević 1, Vukoja 5

Obrane: Vujović 8, Juzbašić 5
Sedmerci: 4/4
Isključenja: 6 minuta

Poslije poraza od Nexea, igrači su se vadili da su igrali borbeno, da nije bilo onako loše kako se govorilo i da je poraz došao jer je Nexe jednostavno bio bolji. S time se nije složila Uprava, pogotovo predsjednik Željko Kavran, koji je odlučio udariti šakom po stolu.

"Igračima je jasno rečeno da u idućih pet utakmica, od čega igramo tri kod kuće a dvije vani, i to protiv Zameta i Dubrave, moraju osvojiti osam bodova. Ukoliko podbace očekuje ih kazna, ako bude točno osam bodova odlično, a ako osvoje svih deset dobit će nagrade", jasan je bio Kavran.

Takve stroge, no potrebne, riječi imale su utjecaja na ekipu, koja je protiv Osijeka ove subote odigrala baš kako je trebalo i upisala dva boda. Već od prve minute susreta jasno je da se Pipo ne misli šaliti, jer do 5:2 dolaze do 6. minute, pogocima Pašalića, Arnaudovskog i Crnića. Kad se na strijelce nadovezala i konkretno čvrsta obrana, Osijek je ostao izgubljen, a Perutnina do 24. minute ima +11 i 19:8.

Drugi dio nastavlja se u istome tonu, no unatoč tome što su kontrolirali susret, Čakovčani su prestali biti toliko efikasni u napadu i obrani, pa je Osijek kratkim serijama od po dva-tri pogotka smanjio i na –6 (30:24). "Teško je ne opustiti se kad vodiš s deset golova, ne znam kako to spriječiti", rekao je nakon susreta trener domaćih Josip Borković. Sumnji u pobjednika ipak nije bilo, a Pipo je pobijedio s konačnih +7, odnosno visokih 37:30.

Tako su Čakovčani, nadajmo se, "poštimali" stvari pogotovo na psihičkom planu. "Mnogo sam sad zadovoljniji pristupom igrača. Bio bih još sretniji da nismo primili one jeftine golove u drugom dijelu, no to je još dobro. Slijedi nam Dubrava, koja je zadnja na ljestvici, no to nama ne predstavlja ama baš ništa. Tamo još nismo došli do bodova, taj nam parket nikako ne leži i bit će teško, no ovo je pravi trenutak da se riješimo i te stigme", rekao je Borković.