Nexeu pobjeda, CO +28

Ivana Strahija • utorak, 03.03.2009.

Osim susreta u Varaždinu i Čakovcu diljem Hrvatske odigrali su se i ostali susreti 19. kola Premijer lige. Croatia osiguranje u potpunosti je deklasiralo Poreč, dok je Nexe slavio u gostima.

Nakon što su po četvrti puta za redom proglašeni najboljim sportskim kolektivom, a vratar Stevanović je dobio i titulu najboljeg sportaša Poreča, rukometaši ipak nisu uspjeli pružiti otpor zagrebačkom Croatia osiguranju.

Kako pišu službene stranice kluba, momčad iz Zagreba je nanijela najteži poraz porečkoj momčadi u četverogodišnjem igranju prve lige. Prvaci države nisu imali milosti; vodili su Porečani 1:3, na poluvremenu zaostajali 10 pogodaka (19:9), da bi na kraju bilo 44:16.

U prvom dijelu je od većeg zaostatka Porečane spašavao izvrsni Stevanović, ali u drugom poluvremenu kontre nije mogao zaustaviti i prednost je drastično narasla na konačnih 28 razlike.

Našičani su pokorili Karlovac, a bivša ekipa trenutnog predsjednika Hrvatskog rukometnog saveza nikako nije uspijevala zadržati kontinuitet igre. Susret je unatoč tome (ili možda baš zato) bio iznimno zanimljiv, a svih oko tisuću gledatelja moglo je uživati u rukometu.

U ostatku kola predvidljivi rezultati. Splićani su bili bolji od Moslavine a Metkovci od Dubrave, Bjelovar je s +2 nadvisio Umag, dok je najnapetije bilo u Zagrebu, gdje je Medveščak jedva slavio dva boda, sa svega pogotkom više od Rijeke.