U najavama pred susret Varteksa i Siscije malo je bilo onih koji su vjerovali da Siščani mogu do bodova u Varaždinu. Dogodilo se upravo to.

Varteks di Caprio – Siscia 23:28 (11:16)

Suci: Kober (Zagreb), Sunajko (Dugo Selo)

Varteks di Caprio: Breljak, Jagačić 7(2), Brkinjač, Grgić, Brdar 1, Huđ 2, Žnidarić 2, Gotal 5, Batinović 3, Žganec, Štimac 1, Prole 2

Isključenja: 4 minute

Siscia: Svalina 2, Kavran, Bjeliš 3, Orlić, Ražić 1, Baltić 4, Bešlić 4, Halkić 2 (2), Butorac, Turan, Gojun 7, Bogunović 5

Obrane: Somić 1+1, Bouček 14+1
Isključenja: 6 minuta

Pisali smo već mnogo puta koliko je uspjeh Varteks di Capria u ovoj sezoni veleban. Skromne financijske prilike, bez razvikanih igrača, praktički s jednom pravom zvijezdom – trenerom Vladimirom Canjugom – Varaždinci su se vinuli u sam vrh premijerligaške ljestvice i tamo i ostali. Upozoravao je upravo Canjuga da se ne treba zanositi i već unaprijed računati ulazak u euro-kupove, no nitko nije slušao. Pa kako i bi, kad je po prvi puta u dugo vremena Varteks imao podršku od najmanje po 1000 gledatelja za vrijeme domaćinskih utakmica?

Iskreno, svi su očekivali pobjedu domaćih u subotu. Svi osim – Golužinog Siska. Gosti su u novoj dvorani na Dravi vrlo brzo i vrlo uspješno zavladali terenom i prisiljavali domaće na jedan njima sasvim stran način igre, spor, bez atraktivnih poteza, bez križanja i uz veliko odugovlačenje. Umjesto da kontriraju brzim potezima, Varaždinci su u prvom poluvremenu samo gledali kako im Gojun puni mrežu, u drugom dijelu je isto nastavio činiti Bogunović.

"Odigrali smo tako jer smo neozbiljan klub, koji si je dozvolio da ostane na tri vanjska igrača, na klincu Huđu koji ima 18 godina, na Gotalu koji je operirao Ahilovu tetivu nakon godinu dana neigranja i na Batinoviću. Iscrpljujuće raubanje upravo te vanjske linije donijelo je poraz. Batinovića su Siščani zatvorili, Gotal je imao pogrešku za pogreškom jer nije spreman na 60 minuta igre, a rezervi nema." , rekao je nakon susreta Canjuga.

Siscija je u Varaždinu imala vodstvo od prve minute, koje nakratko prekida tek +1 Varteksa kod 4:3. Odlične obrane Tolića, kasnije i Vujovića, suigrači nisu znali oploditi, pa se razlika u korist gostiju samo povećava.

U drugom dijelu susreta na početku ipak nešto bolje, prikradaju se Varaždinci na –2 uz dva pogotka Jagačića i jedan Žnidarića, no to je bilo najviše što su Varteksovci uspjeli smanjiti. Veliko je bilo razočaranje u domaćim redovima, publici nije bilo svejedno, a mnogi su, s pravom, žalili i zbog iznimno lošeg sudačkog para Kober-Sunajko, koji je očito nedorastao takvom susretu.

No, Varaždinci se okreću onom što slijedi: "Ekipu prije svega moram vratiti u dobro psihičko stanje, jer pred sobom imamo i kup i važne utakmice. Bit će teško, jer, moram to reći, financije su daleko od blistavih. U sedam mjeseca treninga isplaćene su svega četiri plaće, a duguje se i pet-šest premija. Neki igrači žive od rukometa i bojim se da će sve to rezultirati pravom lavinom", rekao je za kraj Vladimir Canjuga.