Vujčiću i Olympiakosu najdraža pobjeda

Branimir Korać, Tea Lokas • ponedjeljak, 02.03.2009.

Najveći grčki i jedan od najvećih europskih košarkaški derbija, bio je u nedjelju na meniju u Ateni, a u njemu su se susreli Panathinaikos i Olympiakos. Ulogu domaćina imao je Olympiakos koji je i tijesno slavio 77:75...

Olympiakos i Panathinaikos odradili su posljednji susret 20. kola grčkog košarkaškog prvenstva uz sličnu pompu kakva je pratila naš nogometni derbi Hajduka i Dinama. Praktički od završetka euroligaških srazova ove dvije momčadi prošli tjedan, grčki mediji bavili su se isključivo velikim vikendom u kojem su snage odmjerili nogometaši i košarkaši Panathinaikosa i Olympiakosa.

Dok je nogometni derbi završio bez pobjednika, košarkaški je u tijesnoj završnici otišao na stranu Olympiakosa. Tijekom cijelog susreta Olympiakos je bio bolja momčad, ali kad god se odvojio, PAO je uzvratio serijom koja ga je vratila u utakmicu i tek košem Vasilopoulosa tri sekunde prije kraja susreta upisali su pobjedu.

Četiri minute prije kraja susreta Olympiakos je imao vodstvo 71:63 i siguran put prema pobjedi, ali s linije slobodnih bacanja precizni su Spanoulis i Batiste, Fotsis dodaje tricu i dvije minute prije kraja rezultat je 71:71. Diamantidis i Batiste su u još dva navrata poravnavali rezultat da bi Vasilopoulos presudio Panathinaikosu na kraju.

Nikola Vujčić odigrao je još jednu odličnu utakmicu, za 31 minutu ubacio je 14 poena (10 u prvom dijelu) i tome dodao šest skokova. Učinkovitiji od njega bio je tek Ioannis Bourousis s 18 poena i osam skokova. Kod Panathinaikosa po 19 poena ubacili su Spanoulis i Batiste.

Iz dvoboja začelja kao pobjednik je izišla momčad Trikale. Četvrtu prvenstvenu pobjedu ostvarili su protiv još slabijeg AEL-a, koji u posljednjih pet utakmica nije nijednom slavio. Već krajem prvog poluvremena Trikala se odvojila na 17 poena prednosti, a održavali su je do kraja susreta koji je završio 79:70 u korist domaće ekipe. Igrač utakmice je Trikalin Savo Đikanović s ubačena 22 poena te s čak 14 skokova. Standardno dobar bio je Francis Torin kod AEL-a s 19 poena i sedam skokova.