Dubrava 26:29 Međimurje
Međimurje

Pipo slavodobitno u gostima

Ivana Strahija • petak, 06.03.2009.

Igrači Perutnine Pipo IPC očito su odlučili nastaviti s osvajanjem bodova, a u gostima kod Dubrave pobijedili su s 29:26.

Nakon što se Uprava kluba malo razljutila na igrače i struku, te postavila uvjet od osam bodova u pet kola, Pipu je krenulo na bolje. I u 20. su kolu, na gostovanju u Zagrebu, bili mnogo bolji no u dosta susreta do sada, a bodovi su apsolutno zasluženo otišli put Čakovca.

Svoju su namjeru Čakovčani jasno pokazali početkom susreta, a prvih je 20 minuta utakmice bila prava rukometna rapsodija čakovečkih rukometaša. Nažalost, slijedi "žuta minuta", pa se na poluvrijeme odlazi sa svega +1 Pipa.

Vezane vijesti

Zato su u dugom poluvremenu na parket opet izašli bolje raspoloženi Čakovčani, a odličan je bio Sladoljev, vratar koji je u mnogo navrata pokazao što i kako može. Priključio se obranom sedmerca i Lončar, koji je uz to na pogreške prisiljavao domaće strijelce.

Za kraj ćemo reći da je krajnji rezultat mogao biti i uvjerljiviji, da je čakovečka ekipa bila bolja u obrani. Napad je dobar, trener Borković neće se moći požaliti na taj segment igre, no na obrani će trebati poraditi.

Posebno to vrijedi pred važan susret u srijedu u Varaždinu, kad se s domaćim Varteks di Capriom Čakovčani sreću u osmini finala Kupa. Kako je trener Varteksa Canjuga do kraja prošle sezone vodio upravo Pipo, bit će to susret s dodatnim motivacijama, a k tome je Čakovec "ponizio" Varaždin u prvenstvu. Ta se utakmica u novoj dvorani uz Dravu igra u 19 sati.