Varteks u Umagu omastio brk

Ivana Strahija • ponedjeljak, 09.03.2009.

Nevjerojatno ali istinito, Varteks di Caprio pobijedio je na gostovanju, dok su remi upisali Osijek i Karlovac,a Metković slavio u Poreču.

Nakon što su kod kuće razočarali vjernu publiku, Varaždinci su se iskupili donijevši bodove s gostovanja. 33:31 u Umagu za momčad Vladimira Canjuge nije bilo nimalo jednostavno, tim više što su nakon poluvremena od +6 Varteksa (17:11), Umažani pritisnuli u drugom dijelu i umalo uspjeli izjednačiti. No, kad zagusti obično povuče Gotal, tako je bilo i ovaj puta.

Tom su pobjedom Varaždinci i sami sebi zavidali rane, a dizanje morala treba mi pred iznimno težak susret koji ih u srijedu očekuje protiv Perutnine Pipo IPC, bivšeg kluba trenera Canjuge, u osmini finala hrvatskog Kupa.

Vezane vijesti

Metkovci su uspjeli iznenaditi Porečane, i to u zbilja infarktnom susretu koji je okupljenima pružio pravo uzbuđenje. U prvih 30 minuta Metković je stigao do +4 (15:11), u drugom dijelu gostujuća ekipa ostaje sa dva igrača manje što domaći ne znaju u potpunosti iskoristiti, da bi na kraju jedan pogodak odlučio pobjednika. Sretne je ruke za sastav gostiju bio Kapular.

U Osijeku se domaći rukometni klub pošteno iznenadio kad je nakon odječkog vodstva od četiri pogotka prednosti (14:10) po isteku prvog dijela Karlovac prvo izjednačio na 16:16 a zatim i prešao u vodstvo. Budi to osječke rukometaše, koji se vraćaju u vodstvo, no u posljednjim minutama ponovno su bolji momci iz Karlovca, a domaći imaju sreće što su uzeli bod.

U ostalim su susretima domaći uzeli oba boda, pa je tako Nexe na trećoj poziciji ljestvice (ima susret manje od ostalih), peti je Sisak, dok je Medveščak i dalje iznad Moslavine, premda ta zagrebačka ekipa nije uspjela u Kutini iznenaditi domaće.