Pobjeda za bezbrižan kraj

Branimir Korać • subota, 07.03.2009.

Košarkaši Zagreba ubilježili su sedmu pobjedu ove sezone u NLB ligi i to pobjedu koja ih gotovo lišava svih briga oko izbjegavanja posljednjeg mjesta. U Trnskom je lako pao FMP...

Važna utakmica s FMP-om dočekana je u dobrom raspoloženju. Treneru Bajramoviću vratio se i Jakov Vladović te su Zagrebaši s dosta optimizma čekali susret. Pokazalo se s pravom...

Zagreb je odlično otvorio utakmicu, posebno Luka Žorić, te su nakon pete minute igre već imali vodstvo 14:2. Do kraja prve četvrtine gosti su uspjeli djelomično smanjiti zaostatak, doći i do pet poena minusa da bi na kraju Zagreb otišao na odmor s prednosti 25:18.

Sredinom druge četvrtine Jeremić je tricom smanjio na 28:23, no to je samo probudilo "mrave" koji uz četiri poena Mulaomerovića rade seriju 6:0 i ponovno odlaze na dvoznamenkastu prednost. Valja zapamtiti i 16. minutu kada je nakon duge pauze na parket ponovno izišao Jakov Vladović.

Do kraja prvog poluvremena nije se ništa mijenjalo na parketu. FMP bi smanjivao zaostatak, dolazio na minus pet, Zagreb bi uzvraćao i podizao prednost, a prvih 20 minuta okončani su vodstvom Zagreba 43:36.

Početak drugog poluvremena ponovno je bio u znaku Zagreba. Domaćin radi 9:2 i odlazi na dotad rekordnu prednost 52:38 da bi nakon nekoliko obostrano neiskorištenih napada Krstić s linije slobodnih bacanja te Vladović povisuju na 55:38 u 25. minuti susreta. FMP se u završnici treće četvrtine malo oporavio i uspio stići do minus deset s nekoliko dobrih reakcija prvenstveno do tada neprimjetnog Dragana Labovića.

Dvoznamenkasta prednost održavana je do same završnice susreta kada FMP nakon polaganja Samardžiskog i trice Jeremića smanjuje na 78:73. Tomić na drugoj strani ne pogađa, a Musli dovodi Zagreb u neugodnost smanjivši na svega 78:75. Gosti u završnici ostaju "kratkog" sastava obzirom da zbog pet osobnih pogrešaka igru napuštaju Labović i Lazić, a iskusni Mulaomerović s linije slobodnih bacanja vodi Zagreb do 81:75. Samardžiski je ponovno smanjio na 81:77, no za nešto više od toga bilo je kasno. Simon je s linije slobodnih bacanja samo postavio konačnih 83:77.

Kod Zagreba najistaknutiji bili su Ante Tomić s 22 poena, devet asistencija i šest skokova te Damir Mulaomerović s 15 poena. Kod gostiju Mladen Jeremić ubacio je 25 poena, a Dragan Labović 12 uz sedam skokova.