Nada i dalje tinja

Branimir Korać • subota, 07.03.2009.

Prvi preduvjet za ostanak u igri za prolazak na Final Four NLB lige Zadrani su ispunili. U svojoj dvorani nadigrali su Crvenu zvezdu u tvrdom i ne za oko lijepom susretu 71:61...

Svi preduvjeti za pobjedu Zadra bili su tu. Atmosfera u momčadi nakon prolaska na Final Eight bila je sjajna, derbi je igran u prepunoj dvorani Krešimira Ćosića i Zadrani su to znali iskoristiti te slaviti 71:61.

Susret je započeo očekivano tvrdo, s čvrstim obranama na obje strane, a tu su se nešto bolje snašli Zadrani u početnim minutama. Na kraju prve četvrtine Zvezda je zaigrala još agresivnije u obrani, Zadar je nailazio na velike probleme i u prevođenju lopte te se Zvezda na kraju četvrtine vratila u rezultatski egal poravnavši na 19:19.

Ono loše u zadarskoj igri u prvoj četvrtini bile su trice. Ispucali su ih čak 12, a pogodili tek dvije i to obje Rok Stipčević.

Osam minuta u drugoj četvrtini Zadar nije ubacio niti jedan poen iz igre i u utakmici ga je držala samo dobra obrana i brojna slobodna bacanja. Trica Gečevskog u 18. minuti prekinula je post i Zadar je poravnao na 29:29 da bi nakon toga Stipčević u kontri te Johnson s dva plus jedan doveli Zadar do vodstva 34:29. Zvezda je imala 27:22 što jednostavnom računicom govori kako je Zadar napravio seriju 12:2. Marković je tricom zaključio prvo poluvrijeme koje je Zadar izvukao s prednosti 35:32.

3/19 za tricu i 6/15 za dvicu Zadra u prvom poluvremenu značilo bi sigurno zaostatak nakon 20 minuta da Zadrani nisu imali 11 skokova više od čega čak deset u napadu.

Ulazak u drugo poluvrijeme bio je preslika završnice prvog. Probuđeni Zadar nastavio je seriju i pobjegao na 43:32, a Zvezda je preko Štimca tek nakon četiri minute stigla do prvih poena za smanjenje na 43:34.

U završnici treće četvrtine Ružić i Perić vraćaju Zadar na plus 11, a Marković sa sirenom smanjuje na 54:45 uoči posljednje dionice susreta.

Nakon pet promašenih trica u prvih 30 minuta, Johnson odmah na startu posljednje četvrtine ubacuje za najviših 57:45 i otvara put Zadru prema pobjedi. Do kraja susreta domaćin je rutinski održavao prednost između 10 i 14 poena te na kraju slavio 71:61.

Kod Zadra najistaknutiji bili su Hrvoje Perić s 18 poena i šest skokova te Rok Stipčević sa 16 poena. Kod Zvezde 12 poena ubacio je Štimac.