Vojvodina bez NLB lige

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.03.2009.

U posljednja dva susreta NLB lige Krka i Helios upisali su pobjede na domaćem parketu i to protiv Budućnosti i Vojvodine...

Krka je ugostila Budućnost u susretu koji nije imao prevelikog značaja niti za jednu ekipu. Igralo se izjednačeno sve do završne četvrtine u kojoj su domaćini bili bolji i u zadnjih pet minuta iz igre koš na koš složili seriju 7:0 za odlazak na neuhvatljivu razliku. Kod Krke su se istaknuli Simon Petrov s 23 poena i osam asistencija, Davor Marcelić s 22 poena i pet skokova te Jure Balažič s 21 poenom i sedam skokova. Smiljan Pavič uhvatio je 14 skokova. Kod Budućnosti 17 poena uz šest skokova, šest ukradenih lopti i pet asistencija imao je Vladimir Micov, a 11 poena i šest skokova Vladimir Dašić.

Važan dvoboj igran je u Domžalama gdje je Helios ugostio Vojvodinu. Vojvodini je igrala isključivo pobjeda koja ih je ostavljala u borbi za ostanak u NLB ligi, no unatoč dovedenim pojačanjima posljednjih tjedana, poraženi su 100:84. Ovo je deseti uzastopni poraz Novosađana koji iduće sezone i definitivno neće igrati u NLB ligi. Prema pobjedi domaćina su vodili Alvin Snow s 23 poena (pet trica) i pet skokova te Aleksej Laškevič s 14 poena i osam skokova. Kod Vojvodine 29 poena uz pet asistencija ubacio je Charron Fisher, a 20 poena Marko Šutalo.