1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 08.03.2009, 15:30 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 18.000
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Pejić (Vukovar), Sabljak (Požega)

Bernard Jurišić • nedjelja, 08.03.2009.

Pred 18.000 gledatelja u prekrasno nedjeljno poslijepodne, nogometaši Hajduka pobijedili su Croatiju iz Sesveta na Poljudu i produžili pobjednički niz na već devet uzastopnih trijumfa. Sesvećani su se pokazali tvrđim orahom nego što se očekivalo, no ipak nisu mogli izdržati serije Hajdukovih napada...

Goran Juroš
25'
20
Mario Jurin
46'
7
Matias Zubak
83'
Srećko Lušić

Lijep dan i dobri rezultati privukli su na poljudske tribine 18.000 navijača Hajduka ovog sunačnog nedjeljnog popodneva. Torcida je na samom početku susreta transparentom podržala bitku 15-godišnjeg Lovre Buljana, koji se bori s tumorom u splitskoj bolnici: "Lovre ozdravi nam ti, uz tebe smo svi".

Desetak minuta trebalo je Hajdukovcima da "uhvate ritam" i krenu s gotovo polusatnom "viktorijom" prema sesvetskim vratima. Nikola Kalinić bio je više dodavački nego golgeterski nastrojen, no njegovi suigrači nisu uspjevali materijalizirati njegove lopte.

Hajduk je igrao dobro, pritisak je pred petercam Croatije bio je konstantan u prvom poluvremenu, no lopta nije htjela u mrežu. U 10. i 15. minuti Kalinić je propustio prve dvije prigode za domaćine, a u 18. minuti pričuvni vratar Sesvećana Šimić "iščupao" je Skokin udarac ispod grede i odbio ga u korner.

U 21. minuti Tomasov je proigran od Kalinića izbio oči u oči sa Šimićem, ali si je prejako gurnuo loptu i nije ga uspio prebaciti. Isti tandem složio je prigodu i u 34. minuti, no Šimić je opet siguran. U nastavku akcije Šerić je uputio loptu prema nebranjenom dijelu mreže, no Mus je spasio svoju momčad od rezultatskog deficita. Na poluvrijeme se otišlo bez pogotaka.

Još 7 minuta u drugom poluvremenu Sesvećani su izdržali. Raspoloženi Kalinić još je jednom bio začetnik akcije, Gabrić je u kaznenom prostoru prebacio gostujuće stopere, a na drugoj vratnici je Tomasov dočekao loptu i zakucao je u mrežu. Za vodstvo i olakšanje tribina, koje su "eksplodirale" u radosti.

Pet minuta kasnije opet je Kalinić pripremio šansu Tomasovu i Ibričiću, no njih dvojica su se "posvađali" tko će spremiti loptu u mrežu i na kraju je ona ostala ispred gol-linije.

U 69. minuti gosti su mogli i morali izjednačiti. Pobjegao je Vojnović Pandži na 40 metara i sjurio se sam prema Subašiću. Kad su svi vidjeli loptu u mreži za 1:1, Vojnović je krenuo driblati Hajdukova vratara i upropastio najbolju, a zapravo prvu veliku prigodu svoje momčadi dotad.

Do kraja susreta Hajduk je mirno kontrolirao utakmicu, bez prevelike želje za rizikom. Kao da ih je munjevita kontra Sesvećana iz 59. minute upozorila što bi im se moglo dogoditi ako krenu još jednim pogotkom riješiti susret. Radije su se opredijelili za čuvanje vrijednog pogotka, kojim su osigurali devetu prvenstvenu pobjedu u nizu.

Ante Miše tako je i dalje "Mister 100%", a s devet uzastopnih pobjeda izjednačio je rekord koji je držao Nenad Gračan na Hajdukovoj klupi iz 2001. godine. Prigodu za samostalan ulazak u povijesne knjige splitskog kluba imat će naredne nedjelje u Vinkovcima.