Split rutinski s Brođanima

Branimir Korać • subota, 04.04.2009.

Košarkaši Splita prema očekivanjima rutinski su odradili posao protiv Svjetlosti iz Slavonskog Broda. Bez problema su slavili u svojoj dvorani s visokih 100:83...

Splićani su s lakoćom slavili na svom parketu protiv Svjetlosti iz Broda. Presudila je duža klupa Splita koji je u prvom poluvremenu još lomio otpor Brođana da bi se u drugom dijelu na samom početku posve odvojili i s lakoćom slavili.

Teo Čizmić tijekom susreta nije koristio Sinišu Štembergera, no niti to nije spasilo Brođane, presudila je ipak veća kvaliteta kod domaćina koji ima kvalitetnije igrače i dužu klupu. Na kraju su priliku dobili i oni mlađi koji inače vrlo malo igraju, no to se nije odrazilo na konačni rezultat.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj su se Splićani uspjeli odvojiti tek sredinom druge četvrtine kada su tricom Vrkića poveli 42:33. Imali su domaćini i 11 poena viška, ali u završnici poluvremena Delić i Norac su smanjili na 52:46.

Na startu drugog poluvremena Splićani su napravili seriju 20:6 i pobjegli na 77:56 i tu je susret odlučen. Gosti se više nisu uspjeli oporaviti i Split je bez problema otišao do bodova. Najveću prednost imali su u 34. minuti kada su vodili 91:63.

Kod Splita bolji od ostalih bili su Dalron Johnson s 19 poena i Aljoša Šarac s 13 poena. Kod Svjetlosti daleko ispred ostalih bili su Domagoj Norac s 27 poena i osam skokova te Nenad Delić s 26 poena.