Pizarro zasjenio Diega

Borna Rupnik • nedjelja, 05.04.2009.

Najuvjerljiviju pobjedu nedjeljnog dijela bundesligaškog programa ostvario je Werder iz Bremena na krilima trostrukog strijelca Claudija Pizarra. Bodovima se osladio i Bayer iz Leverkusena, a derbi začelja završio je s miroljubivih 0:0...

Werderova pobjeda nad Hannoverom izgleda vrlo uvjerljivo (4:1), ali ostvarena je tek u posljednjih desetak minuta utakmice. Momčad iz Bremena prva je stigla do pogotka - u 40. minuti dalekometnim udarcem Claudio Pizarro trese mrežu Roberta Enkea.

Najbolju priliku za povećanje vodstva Werder je dobio u 61. minuti, kada Sergio Pinto u šesnaestercu ruši Mesuta Özila, ali Diegov pokušaj s bijele točke Enke brani. Kazna je stigla vrlo brzo: Jacek Krzynowek nakon samo deset minuta provedenih u igri koristi dodavanje Hanna Balitscha i zabija za 1:1.

Ipak, Diego se pogotkom u 79. minuti iskupio za promašeni jedanaesterac, a zasluženu pobjedu domaćina s nova je dva pogotka potvrdio Claudio Pizarro i prometnuo se u prvo ime susreta. Jurica Vranješ nije konkurirao za sastav Thomasa Schaafa.

Tri boda je upisao i Bayer iz Leverkusena na gostovanju u Kölnu. Pobjednik je također odlučen tek u drugom poluvremenu, kada su domaćeg vratara Farida Mondragona svladali Stefan Kiessling, odnosno Patrick Helmes iz kaznenog udarca kojeg je izborio upravo Kiessling.

Utakmicu bez pogodaka odigrali su Karlsruhe i Borussia iz Mönchengladbacha. Više su prilika za pobjedu imali domaći igrači, ali sve je njihove nalete gostujuća obrana uspješno otklonila, uključujući i dva pokušaja Dine Drpića, koji je odigrao svih 90 minuta.

Najbliže pogotku došao je Borussijin napadač Roberto Collauti pogodivši okvir gola, ali istom mu je mjerom vrlo brzo uzvratio Sebastian Freis. Podijelivši bodove, Karlsruhe i Borussia ostali su na mjestima koje vode u drugu ligu.