Svjetlost pregažena i u Dubrovniku

Branimir Korać • ponedjeljak, 06.04.2009.

Brođani su u prvom susretu petog kola Lige za prvaka upisali novi poraz. Ovaj put on je stigao na gostovanju u Dubrovniku gdje su visoko poraženi 102:81...

Nakon pet odigranih utakmica u Ligi za prvaka košarkaša, Svjetlost Brod drži neslavni epitet najlošije momčadi lige. Pet susreta i isto toliko poraza je iza Brođana koji nisu bili konkurentni niti u gostima kod Dubrovnika. Dubrovčani su upisali treću pobjedu i uz samo jedan poraz od Cibone najugodnije su iznenađenje dosadašnjeg dijela Lige za prvaka.

Na gostovanje u Dubrovnik gosti su stigli sa željom prekida negativnog niza poraza kojem je svakako kumovao i izuzetno težak raspored obzirom da su u prva četiri kola igrali protiv naša tri NLB ligaša.

No unatoč željama za hvatanjem pozitivnog rezultata, nisu od početka susreta bili u igri za pobjedu. Dubrovčani su se brzo odvojili i već prvo poluvrijeme naznačilo je tko će biti pobjednik. Na veliki odmor otišlo se s vodstvom Dubrovnika čak 55:30.

U nastavku susreta nije se ništa posebno promijenilo u odnosu snaga na parketu. Priliku su dobili i mlađi igrači te je Svjetlost uspjela tek smanjiti zaostatak na 15 poena u jednom trenutku, ali bliže od toga nisu došli. Do kraja susreta Dubrovčani su mirno čuvali prednost.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Maurice Prejean s 23 poena i Jure Škifić s 20 poena. Kod Svjetlosti standardno dobar je bio duo Domagoj Norac - Nenad Delić. Norac je ubacio 20, a Delić 32 poena, no adekvatne pomoći suigrača nije bilo.