Cedevita igrala 30 minuta

Branimir Korać • nedjelja, 12.04.2009.

U derbiju šestog kola Lige za prvaka košarkaša Zadar je odnio pobjedu na gostovanju kod Cedevite. Susret je bio posve ravnopravan prvih 30 minuta, no odličan ulazak Zadra u posljednju dionicu riješio je pitanje pobjednika...

Cedevita nije uspjela ostvariti pobjedu protiv Zadra i tako se u biti vratiti u igru za visok plasman i borbu za NLB ligu. Domaćin bez Marlona Garnetta izdržao je 30 minuta, onda na početku posljednje četvrtine ušao u krizu i to je Zadar iskoristio te stvorio ključnu prednost koja ga je odvela prema pobjedi.

Ulazak u utakmicu također nije bio dobar za Zagrepčane. Ušli su s određenom dozom respekta i Zadar je brzo otišao na 9:2 te je Cedevita morala dosta raditi kako bi se vratila u utakmicu. Nakon što je Zadar imao i osam poena viška, mini serijom Cummingsa Cedevita je smanjila na 13:10. Do kraja četvrtine nije više bilo većih odvajanja i adar je prvih deset minuta završio s prednosti 18:14.

Na startu druge četvrtine gosti rade seriju 7:2 i odlaze na 25:16, ali sredinom četvrtine Čolak i Novačić odličnim napadačkim rolama vraćaju Cedevitu na svega poen zaostatka. S poenom prednosti Zadrani su otišli i na veliki odmor.

Početak drugog poluvremena donio je prvo vodstvo Cedevite na utakmici nakon polaganja Petrovića za 38:37. S dvije uzastopne trice Novačića Cedevita u 24. minuti vodi 46:43, a Novačić i Bradley domaćina u 26. minuti dovode do najviših 50:44. Mogla je Cedevita i povećati prednost obzirom da su kod tog rezultata polaganja promašili Petrović i Kuljanin, a promašaje Zadrani vrlo brzo kažnjavaju.

U naredne tri minute Zadar radi seriju čak 11:0 i preuzima kontrolu nad rezultatom. Uoči posljednje dionice prednost gostiju iznosila je 57:55, a od samog starta bilo je jasno gdje će pobjeda otići. U posljednju četvrtinu Cedevita je ušla vrlo loše i Zadar serijom 14:2 odlazi na nedostižnih plus 14 i mirno privodi susret kraju slavivši s konačnih 76:68.

Kod Zadra najistaknutiji bili su Desmon Farmer s 19 poena, Marko Car s 11 poena i sedam ukradenih lopti i Hrvoje Perić s 12 poena. Kod Cedevite 14 poena ubacio je Vonteego Cummings, a po 13 Tomislav Petrović i Ivan Novačić.