Domaćini namučili Žute

Borna Rupnik • subota, 11.04.2009.

Košarkaši Splita upisali su očekivane bodove u Šibeniku, ali domaćini su favoriziranim gostima skupo prodali svoju kožu. Premda konačni rezultat to ne sugerira, otpor Šibenčana slomljen je tek u posljednjoj četvrtini...

Šibenik se na svome parketu hrabro suprotstavio gostima iz Splita, koji su ponovno zaigrali bez ozlijeđenih Siniše Štembergera i Andrije Stipanovića. Igrači trenera Ivice Gulina na poluvrijeme su otišli sa samo četiri koša zaostatka (43:47) i puni vjere da mogu iznenaditi Žute.

Treću su četvrtinu također okončali u jednoznamenkastome minusu i sve je upućivalo na neizvjestan rasplet susreta, pogotovo kada je najbolji strijelac utakmice Ivan Mimica na otvaranju posljednje dionice smanjio rezultat na 71:64.

Međutim, tada su se gosti ipak trgnuli i serijom Eddiea Shannona, Marija Delaša i Zorana Vrkića bježe na 16 koševa prednosti, što su do kraja rutinski sačuvali, pa čak i uspjeli povećati, ponajprije zahvaljujući Shannonovom dalekometnome šutu.

U konačnih 111:90 američki je playmaker na privremenom radu u Splitu ugradio 26 poena uz vrlo visok postotak šuta, čemu je dodao i četiri asistencije, a najbolje su ga pratili sunarodnjak Johnson s 20 koševa, zatim Lucas Jamon Gordon (15 koševa i sedam asistencija) i Ante Grgurević (15 koševa i šest skokova).

Ivan Mimica predvodio je listu strijelaca s čak 33 ubačaja, uz 13 pogođenih slobodnih bacanja, bez ijednog promašaja. Ujedno je ubilježio i sedam skokova, a najveću je pomoć imao u Bilanu, koji je ostvario double-double učinak: 14 koševa i 11 skokova. Filipović je dodao 13, a Rončević 11 poena.

Šibenik je tako upisao peti ovosezonski poraz, a Split treću pobjedu.