Lako preko zidina

Borna Rupnik • subota, 11.04.2009.

Zagreb Crobenz produžio je svoj niz nepobjedivosti u domaćem prvenstvu na šest utakmica. U Dubrovniku su svladali istoimene domaćine rezultatom 112:92, a pobjeda zagrebačke momčadi niti u jednome trenutku nije dolazila u pitanje...

Momčad iz Trnskog doputovala je na jug Hrvatske sa savršenim učinkom - pet pobjeda iz pet utakmica - i protiv objektivno slabijeg protivnika željela sačuvati svoj besprijekoran učinak kojim bi ostala na vrhu prvenstvenog poretka.

Dubrovčani su se dobro držali samo do sedme minute. Maurice Dejon Prejean prvo je polaganjem poravnao na 13:13, a zatim iz dodatnog slobodnog bacanja doveo domaćina u vodstvo. Tricom uzvraća Petar Babić, a ubačaj Ante Vranješa za 16:16 bio je posljednji trzaj dubrovačke momčadi.

Andrej Štimac, Ante Tomić i Damir Mulaomerović već do isteka prve četvrtine stvaraju solidnu zalihu (31:21), koju su Mravi u sljedećih deset minuta udvostručili i riješili se svih briga.

Dubrovnik se tek u 27. minuti uspio primaknuti na 68:58, ali Zagreb odmah ubacuje u višu brzinu i ponovno odmiče na sigurnu udaljenost. Priliku su tada dobili gotovo svi igrači obje momčadi, a na semaforu je po isteku posljednje minute stajalo 112:92 za goste.

Ekipu Denisa Bajramovića predvodili su centri Ante Tomić i Luka Žorić s po 23 koša i ukupno 18 skokova, dok je Tomić svojim sugrađanima zapaprio i s četiri dodavanja. Raspoloženi su bili i Vladimir Krstić s 14 pogodaka te kapetan Krunoslav Simon i Damir Mulaomerović s 12.

U redovima domaćina istaknuli se Vranješ sa 17 poena i Karać koji je dodao 14, a treba spomenuti i da su uvjerljivo nadskakani Dubrovčani u drugom ovosezonskom porazu pogodili čak 17 od 34 šutirane trice.

Zagrepčani u sljedećem kolu (utorak) propuštaju ogled s Cibonom zbog Final Foura NLB lige, a sedmu će uzastopnu pobjedu tražiti tjedan dana kasnije, kada na svom parketu dočekuju Cedevitu.