Cibosi projurili bez Andersona

Ivor Krapac • petak, 10.04.2009.

Cibona je očekivano riješila ono što je morala odraditi u šestom kolu Lige za prvaka. Cibosi su u Draženovom domu i bez pomoći lakše ozlijeđenog Alana Andersona uvjerljivo svladali goste iz Slavonskog Broda...

Iako nisu mogli računati na svog najboljeg igrača, Cibosi su s 99:67 izašli na kraj sa Svjetlosti, nanijevši Brođanima i šesti poraz u isto toliko kola. Jasna stvar, izostanak Alana Andersona se u ovakvoj utakmici nije mogao osjetiti, razlika u kvaliteti ipak je prevelika.

Već nakon prvih nekoliko minuta potvrdilo se ono što smo svi znali - jedino pitanje u ovoj utakmici bilo je s koliko će razlike Cibona slaviti. Brođani su potopljeni vrlo rano, domaćom serijom od 16:0 u nepune četiri minute kojom je ova utakmica bila praktički riješena.

Nakon što su ih zatrpali Andrić, Homan, Rozić i Kus, Brođani su se upisali na semafor tek slobodnim bacanjima Nikole Garme za 16:2 na isteku četvrte minute, a prvi koš iz igre im je nešto kasnije ubilježio Delić (20:4).

Nakon 29:12 po isteku prve četvrtine, gosti su se uz nekoliko skokova u napadu i zonu na drugom kraju terena dvaput približili na 13 razlike, ali na tom razmaku nisu ostali dugo.

Trica i polaganje u kontri Vedrana Princa odveli su Cibose do 38:18 u 16. minuti, da bi Princ nešto kasnije dodao i novu tricu, a Homan i Calloway pomogli u povećanju na "dvostrukih" 48:24. Na kraju prvog poluvremena razlika je bila tek nijansu manja, 48:25.

Iz treće dionice gosti će po lijepom pamtiti jedino seriju od 8:1 kojom su smanjili ispod 20 razlike (58:39). No, vrlo brzo slijedio je povratak na staro.

Cibosi su u nastavku pritisnuli i s dvije serije, 7:0 i 6:0, pobjegli na okruglih 30 razlike (75:45) u posljednjoj minuti četvrtine. Do kraja susreta preostalo je tek zabilježiti kolika će biti završna razlika - Cibosi su bili i preko 30, a okončali s +32.

Cibonu su vodili Homan (19 poena, 10 skokova) i Andrić (17 poena, šest skokova), dok su najefikasniji igrači gostiju bili Delić (18 poena) i Budimir (15 poena, sedam skokova).